Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Sevilen aday seçim kazandırır

  • 15.06.2022 10:36

AK Parti, 20 yıldır çok büyük işler yaptı. Bu hizmetlerin karşılığını da oy olarak aldı. Bir güven oluşturdu ve bu da oy oranlarına yansıdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve kurucusu olduğu AK Parti’nin bu ülkeye hizmetlerine bakıldığında yaklaşan seçimlerde de ciddi bir oy alması gerekir. Peki bu yüksek oy oranı gelecek seçimlerde yakalanır mı? Bugünün şartlarıyla zor görünüyor.

Bunun nedeninin sorgulamak gerekir.

Yapılacak seçim hem ülkenin hem de AK Parti’nin kaderini belirleyecek.

Vatandaş reise güveniyor ve Cumhurbaşkanımızın tekrar seçileceğine inanıyor. Ancak AK Parti’nin oy kaybedeceği düşünülüyor. Oy kaybının sebebi yerel siyasette yapılan yanlışlar. Küstürülmüş seçmenler “Ben artık AK Partili değilim ama reisin arkasındayım” diyor.

Peki küskün seçmeni tekrar kazanmanın yolu ne?

Yerelde siyaset yapanların kibirden uzak durması şart. Tevazu çok önemli. Özellikle AK Parti’de siyaset yapan bir kişinin kariyerinden önce ülkesinin sorunlarını düşünmesi gerekiyor.

Yerel siyasetçilerin birbirimizin ayağını nasıl kaydırırız hesapları yapmayı bırakıp, birlikte hareket etmeleri, yerelde hizmet ağını güçlendirmeleri çok mühim.

Bir diğer önemli hususta seçmenin karşısına siyaseten yıpranmamış, halkın ulaşabileceği, kendi çıkarı için çalışmayacak ve koltuk sevdalısı olmayacak biriyle çıkmak. Senin, benim adamım hesabı yapılarak aday çıkartılacak olursa sonuç herkesin malumu.

Herkese iyi günler…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.