• 11.05.2022 12:09
  • (1)

2023’te gerçekleştirilecek seçimler artık her yerde konuşuluyor. Bazı kesimler seçimlerin baskın olacağı yorumunu yapıyor. Bazı çevreler de seçimlerin zamanında yapılacağını düşünüyor. Bakalım yaşayıp göreceğiz. 

Yalnız sanki yakın bir zamanda seçim olacak gibi hava var. Bazıları çalışmalara start vermiş gözüküyor. (Biz zaten hep çalışıyorduk) deseler de   farklı bir çalışma içerisindeler.  Ramazan’da neredeyse çalınmadık kapı bırakmadılar.  Neyse; Cumhurbaşkanı ne zaman derse, seçim de o zaman olur.

Biz gelelim asıl konumuza; 2023’te yapılacak olan seçimde kimse kimsenin rüzgarı ile seçime girmesin.    

2023’te Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi var. Ardından ise Belediye Başkanlığı seçimi var. Bu seçimler öyle kolay olmayacak gibi görünüyor.  Ama vatandaşta şu inanç bitmemiş görünüyor; “Reis ne yapar ne eder seçimi alır.”  

Fakat aynı seçmen aynı güveni milletvekilleri ve belediye başkanları için duymuyor. 

Bunu neden söylüyorum. İsteyen siyasi kimliği olmadan sokakları bir gezsin. Yanlışı olmayan başkanların ve vekillerin üzerine alınmalarına gerek yok. 

Ama seçmen çok kırgın ve kızgın, bunu anlamanız lazım artık. 

Seçmen kırgın olduğunu 2019 yerel seçimlerinde belli etti. 

Seçmen, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Düzce’de Reis’e destek verdi ama milletvekilliği seçiminde de bir mesaj da verdi. “Benim önüme benim istemediğim adaylarla gelmeyin” mesajı verdi.

Aynı hatalarla seçmenin önüne gidilir ise bir sonraki seçimde seçmenin kızgın halini göreceğiz. 

Kızgın seçmen sandığa gidince neler yapabileceğini tahmin edebiliriz. 

Hatta bazı arkadaş ortamlarında “Halkın günlünde olan adaylar olmazsa ben başka partiye oy vereceğim bunu da fotoğraflayıp paylaşacağım” diyenler var.  

Bu güne kadar reise oy veren seçmen mecbur vekil adaylarına oy veriyordu. Ama artık Reise ayrı oy , diğer adaylara ayrı veriliyor. 

Yani demem o ki;  bugüne kadar reisin rüzgarını arkasına alıp gezenler, bugünden sonra kendi rüzgarına güvensin. 

Rüzgarı olmayan seçim meydanlarına çıkmasın. 

Sağlıklı kalın, sağlıcakla kalın.