Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BİR ZAMANLAR AKÇAKOCA'YA BAKAN GELMİŞ

Arşivimizdeki fotoğrafın tarihi 2003 olarak yazılmış. Sizlerin adeta tutkunu olduğu “Bir Zamanlar Düzce” adını verdiğimiz nostalji yolculuğunda bu kez dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu’nun Akçakoca ilçemizde yaptığı ziyarette çekilen bu fotoğraf karesini konuk ediyoruz

BİR ZAMANLAR AKÇAKOCA'YA BAKAN GELMİŞ
13.07.2023 - 11:02
Güncelleme 13.07.2023 - 11:05
Özel Haber

Bilindiği gibi Akçakoca Düzce ilinin denize açılan tek penceresi. Yıllardır ülke turizminden yeterince pay almadığı ve hak ettiği ilgi görmediği tartışılan Akçakoca Batı Karadeniz bölgesinin incilerinden biri. Kısır çekişmeler nedeniyle yıllardır turizmde bir adım ileriye gidemeyen ilçe’de Turizm yatırımları da istenen düzeyde değil. Betonlaşmanın hız kesmediği ilçemizin bir an önce hak ettiği değeri almasını temenni ederek biraz da fotoğraf karesinde bulunun isimler hakkında bir iki kelime edelim.

FOTGRAF KARESİNDEKİ İSİMLER

Fotoğrafta ön sırada bulunun Anavatan partisinin Turizm Bakanı olan Erkan Mumcu Türk siyasetenin önemli aktörlerinden biri oldu. Milli Eğitim ve Kültür ve Turizm Bakanlıkları yapan Mumcu 2005 yılında Anavatan Partisi Genel Başkanı seçilmişti. 2007 yılında Anavatan Partisi ile Doğru Yol Partisinin birleşmesiyle oluşan Demokrat partide Mehmet Ağar ile eş başkan olan Erkan Mumcu seçime sayılı günler kala partilerin birleşmesi olmayınca siyasi hayatını noktalamak zorunda kaldı.

Fotoğraftaki beyaz takım elbiseli Zekeriya Korkmaz dönemin Anavatan Partisi İl Başkanıydı. Düzce’ye ve ilçelerine hizmetlerin gelmesinde önemli rol oynayan Zekeriya Korkmaz’ın lakabı ortaokuldaki öğrenci numarası olan 500. Bakının hemen yanında siyah takım elbisesi ile duran dönemin Akçakoca Belediye Başkanı Erol Solak. Partisinden milletvekili adayı olan Erol Solak seçimi kaybedince Belediye Başkanlığı

koltuğundan olmuştu ve uzun süredir siyasetten uzak.Üçlünün hemen arkasında duran Anavatan partisinin Düzce’de önemli isimlerinden biri olan Erdoğan Sezgin. Anavatan Partisi Genel Sekreteri olan Erdoğan Sezgin dönemin milli Eğitim Bakanı Düzce’li Avni Akyol’un sağ kollarından biriydi.

(Haber: N. Güngör)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler

Resmi İlanlar