Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
Taner Kurt
Taner Kurt

Gazete: Düzce Damla Gazetesi

damla@duzcedamla.com

KÖPEK EĞİTMENİ

KEDİ VE KÖPEK DE KAPROFAJİ NEDİR

  • 20.10.2022 08:30

Doğum yapan bir Anne köpek hem bulunduğu ortam hem de yavruların hijyeni açısından yavrularına ait dışkılarını yemektedir.

Bu durum yavruların süt emme döneminde olduğu için yavruların dışkılarında sindirilmemiş proteinlerin bulunmasından dolayı annenin beslenmesinde ayrıca fayda sağlamaktadır. İyi beslenmeyen özellikle diyetlerinde mineral maddelerin yeterli olmadığı hayvanlarda KAPROFOJİ şekillenmektedir.

Bunların yanı sıra tuvalet yönlendirme esnasında köpeğimize tuvaletini istemediğiniz alanlara yaptığı zaman köpeğinize şiddet ve yüksek ses ile cezalandırılması, şiddetli şekilde farlı ceza yöntemleri ile cezalandırılması durumda bile KAPROFAJİ gözükecektir.

Sık gözüken KAFROFAJİ nedenleri : tuvalet yönlendirme sırasında Yapılan hatalardan kaynaklı bunun 1. Nedeni köpeğinizi cezalandırma yöntemimiz köpeğinize kesinlikle fiziksel şiddet,bağırma aç bırakma, korkutarak yaklaşma bu nedenler köpeğinizi kaprofaji hastalığına neden olacaktır tam tersine köpeğimize kızmadan POZİTİF yaklaşmak en mantıklısı olacaktır.

Ne yapabiliriz köpeğimizi kafesine koyup mümkün se köpeğimiz bizi görebilecek şekilde olsun o bölgeyi çamaşır suyu,beyaz sirke vs temizleyip köpeğimiz dışkının kokusunu almayacak şekilde temizleyelim 5 dakka sonra köpeğimizi çıkarın hiçbir şey olmamış devam edin emin olun köpeğimiz 3 gün içerisinde öğrenmiş olacak PÖZİTİF yaşa PÖZİTİF yaşat

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.