Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kaynaşlı Belediyespor'dan Açıklama

Süper Amatörde Mücadele Ediyor

Kaynaşlı Belediyespor'dan Açıklama
9.02.2022 - 20:18
Güncelleme 11.02.2022 - 11:07
Özel Haber

Düzce süper amatör takımlarından Kaynaşlı Belediyepsor’da yönetim  2-0 kaybedilen Düzce 81 Yıldızspor maçı ile ilgili kulübün sosyal medya hesabından açıklama yaptı. İşte  Kaynaşlı Belediyespor yönetimi tarafından yapılan açıklamanın tam metni.

DÜZCE ASKF , TÜFAD , DÜZCE YEREL MEDYALARINA VE TÜM DÜZCE FUTBOL KAMU OYUNA ARZ OLUNUR.

Kaynaşlı Belediye Spor - Düzce 81 arasında Play off grubunda ilk  maç bu hafta sonu Kaynaşlı Şehir stadında oynandı ;

Hava soğuk , Tribünleri dolduran futbol severler sıcaktı .Her iki takımın oyuncuları , birbirini çok iyi tanıyan , geçmiş yıllarda bir arada oynayan futbolculardan oluşuyordu , bu kapsamda oyun içerisinde , sakatlayıci bir pozisyon olmamış , her iki takım fair play çerçevesinde maça devam etmekte iken , Hakem Nihat , bu güzel oyunu ART NİYETLİ olarak bozdu. Bir hakemin asıl görevi Futbolcuları oyundan atmak değil , dengeleri koruyup , Takdir haklarını bir tarafa değil her iki taraf için adil olarak vermesi ve maçı 11-11 bitirmesidir.

HAKEM NİHAT NE YAPTI ;

Faulsüz , centilmenlik içerisinde geçen maçta , ilk yarı komik hiç yere Kaynaşlı Belediye Spor’a 4 sarı kart gösterdi. 2 oyuncumuz hayatlarında ilk defa kırmızı kart ile oyundan atıldı , Haksız yere Hakemin art niyetli liginden , Hakemin oyunu okuyamamasından , reaksiyon gösterememesinden ...

1. Kırmızı Kart ; Oyuncumuz Berke rakip korner çizgisine yakın bir yerde top ayağında kendi kontrolünde iken rakip oyuncu arkasından Saniyelerce faul yapıyor , hakem bakıyor faulü vermiyor , Futbolcumuz güçlü olduğundan , faule maruz kalsa bile kendini yere bırakmıyor , sonra diğer rakip oyuncu geliyor ayağından topu alıyor ve düşüyor Oyuncumuzda gayri ihtiyari rakibin üzerine basıyor , hakem burada oyuncumuza lehine yüzde yüz olan faulü verse , oyunu germeseydi , oyuncumuzu yanlış olayların içine sürüklemeyecekti , sen sporcunun hakkını vermezsen , maç atmosferi , nabız 250 atıyor o iç güdüsel olarak pişman olacağı şeyi yapıyor. Hani bir fıkra var ev sahibinin hiçmi suçu yok.

2. Kırmızı kart ; sol bek oyuncumuz , Ağzından bir şeyler çıkıyor , ne olduğu belli değil , topamı dedi , nereye dedi bilinmiyor. Komik kırmızı kart olayı şöyle devam ediyor ,saniyeler sonra RAKİP oyuncu Burak yan hakeme Hocam sana küfür etti duymadınmı diyor , FIFA kokartlı yan hakem ,orta hakemi çağırıyor , oyuncumuzu attırıyor. Sizler takdir edin , bizler TV lerde süper lig maçlarında futbolcuların zaman, zaman ağızlarını okuyoruz aaaa bak küfür etti diyoruz , düşünsenize bu süper lig maçlarının birinde , VAR dan haber geliyor hakeme falancı oyuncunun ağzından küfür çıktı Kırmızı kart göster diye , komik olur değilmi ? Tasnif etmiyoruz fakat ,halı sahalarda bile kötü şutlardan sonra ağızlardan kötü söz çıkıyor , bu sözler hakeme veya rakibe değil topa ,pozisyona olabiliyor ,kendine kızıyor besbelli .

3 . Verilen penaltı ; Önce rakibin eline sonra 1 metre bile mesafe yokken sekip , oyuncumuzun kapalı olan eline vuruyor ve penaltı.

HAKSIZ KIRMIZI KARTLAR KARŞISINDA HER İKİ OYUNCUMUZ EN UFAK BİR SAYGISIZLIK VEYA BİR SÖYLEMDE BULUNMADAN SAHADAN ÇIKMIŞTIR.

Sezon başında Hakemlere , bütün kulüplerin yardım etmesi gerektiğini , onlarında ailelerinin olduğunu , bu işe gönül verdiğini yazmıştık.

HAKEM NİHAT ;

Kaynaşlı taraftarı özellikle son 10 yıldır , Tribünlerde çok efendi , rakip takımın taraftarı ile bir arada maçlarını seyretmiş tir , gelen rakibe , sporcuya, taraftara en ufak bir kötü söz söylememiştir , misafirperverliğini ,tüm kamuoyu bilir ... hakem ,Nihat bu maçta ne oldu da , 40 yıldır ağzından hiç kötü söz duymadığım onlarca kişi sana hakaret etti , bu taraftar yenilmenin yenmek kadar doğal olduğunu bilirken n e oldu da bu insanlar çileden çıktı ?Hiç sebepsiz yere Kırmızı kart gösterdiğin futbolcuların hakkı var sende.

Ama sen stadı rahat terk et diye , yöneticiler dahil ,taraftarlar sen odandan çıkmadan stadı terk ettiler , sende şaşırdın deme . burası Kaynaşlı birinci arsızlığına eyvallah dedi , Kaynaşlı yiğidin harman olduğu yerdir , sen ve senin gibi Kaynaşlıyı ötekilestirmeye çalışan , Kaynaşlıyı çekemeyen , hiç kimseye pabuç bırakmaz ,susuyorsa asaletinden susar .Sakın bir daha buraya maç yönetmeye gelme , Hiç bir takıma yalakalık yapacağım diye de emek hırsızlığı yapma.

Çok utanç verici bir hakemlik yaptın, Maç oynanırken , tribünler önünde , rakip Kaleci Tolgayı öpmek ne demektir ? Yani 10 tane polisin önünde 3 tane 13 yaşındaki çocuk tan mı korudun rakip kaleciyi ? çocuklar bombamı atıyordu ?

Amacımız rakibimiz Düzce 81 takımının başarısını gölgelemek değil ; Haksızlığa uğramış bir takımın emek verilip , emeklerinin acımasızca çalındığını anlatmaktır.

Kaynaşlı Belediye Spor


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar