Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzce hakemlerinden kınama var

Açıklama yaptılar

Düzce hakemlerinden kınama var
24.03.2022 - 17:07
Özel Haber

Türkiye Faul Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği Düzce Şubesi tarafından  geçtiğimiz gün oynanan Cumayeri Belediyespor-Gölyakaspor maçı ile ilgili açıklama yapıldı. İşte virgülüne dokunmadan açıklamanın tam metni.

KINAMA

23.03.2022 tarihinde saat 16.00’de Cumayeri ilçe stadında oynanan Cumayeri Belediyespor-Gölyakaspor müsabakasında il hakemimiz Ferdi Çalık’a 90. Dakikada Cumayeri Belediyespor ‘un 10 numaralı Doğukan Bayraktutar isimli oyuncusu fiili saldırı ve darp eyleminde bulunmuştur. Emniyet güçlerinin sıkı tedbirleri  ve gerekli müdahaleleri sayesinde olay farklı boyutlara gitmeden engellenmiştir. Gelişim bu olaylar saha içindeki başarısızlıklarını  hakemleri mal etmeye alışkanlık haline getirmiş olan yöneticilerin saha içine yansımasından başka bir şey değildir. Düzce Hakemleri olarak soruyoruz. Gölyakaspor’un 4-0 önde götürdüğü müsabakada  Cumayeri Belediyespor  dakika 90’da attığı golden sonra skor 1-4 olunca  ne oldu da hakem suçlu oldu ? Düzce’de amatör futbolun gelişmesi için hakemlerimiz her ay düzenli olarak aldıkları futbol eğitim kuralları eğitiminden antrenör ve oyuncular yılda kaç kez almaktadır ? Futbol oyununu gelecek nesillere öğreten antrenörlerimiz bizim için değerlidir. Hırslarımıza  hakim olmamız,bunun bir oyun olduğunu , gençliği kötülüklerden kurtararak iyi,erdemli ve ahlaklı bireylere dönüştürme çabası içinde olmamız gerekirken bu olay biz hakem camiasını derinden üzmüştür. Sonuç olarak yapılan fiili saldırı darp olayı 6222 sayılı “Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair  kanun” gereği hakemlerimizin saldırıya gerçekleştiren oyuncudan şikayetçi olacağını ,bütün haklarımızı kullanacağımızdan  ve kanunun hukuki takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Sporda şiddet ve nefreti körükleyen bu tür davranışların tekrarlanmaması temennisiyle tüm taraflara daha dikkatli olmaya davet ediyor ve olaylara sebep olanları şiddetle kınıyoruz.

Spor kamuoyuna bildiririz.

Türkiye Faul Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Düzce Şubesi


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar