Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzcespor, Konyaspor'u 1-0 yendi

1968-1968 sezonu

Düzcespor, Konyaspor'u 1-0 yendi
6.03.2022 - 11:09
Özel Haber

VEE BİR ZAMANLAR

Hazırlayan: Kenan Işık

Arşiv: Lütfi Işık

DÜZCESPOR 1-KONYASPOR 0

+

Vee bir zamanlar köşemizde bugün amcam emekli eğitimci Lütfi Işık’ın arşivinde bulunan  1969 yılına ait “FERMAN “ gazetesi. Ferman gazetesi 1968 yılında yayın hayatına başlayan , 1970 ve 1980’li yıllarda  Turan matbaası kurucusu  Turan Şahin tarafından çıkartılan haftalık gazeteydi. Günün koşullarında önceleri  el dizgisi ile hazırlanan Ferman gazetesi 4 sayfa olarak çıkıyordu. Gazetenin  tüm sayfaları dönemin Lale Sineması karşısında bulunan  duvarda çerçeve içine asılıyordu. Ben de her Pazartesi günü gazeteyi okurdum.

GAZETE ABONELİĞİ

Amcam Lütfi Işık  iyi bir okur. Ağrı Doğubeyazıt ‘da öğretmenlik yaptığı dönemlerde  Düzce Postası  ve Ferman gazetelerine  abone oluyor ve gecikmeli de olsa gazeteler kendisine ulaşıyordu. Bu  gazete de o yıllardan kalma.

NAİL ATTI

Ferman gazetesinin son  sayfasında mutlaka Düzcespor maçları olurdu. 13 Ocak 1969 Pazartesi  günü yayınlanan gazetenin spor sayfasında   Düzcespor’un Konyaspor’u 1-0 yendiği ve golü rahmetli Naim Bayraktutar’ın attığı yazılı. Gazetede yer alan diğer haberlerle sizleri  1969’a götürüyorum.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar