Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Delibal Dünya Şampiyonu

Düzce adına yarışıyor

Delibal Dünya Şampiyonu
2.03.2022 - 20:47
Özel Haber

Aslı Delibal Dünya şampiyonu oldu. Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu  Aslı Delibal  Antalya ilinde düzenlenen Dünya karate şampiyonasında Kata dalında Dünya şampiyonu  oldu ve istiklal marşımızı çaldırdı.

DÜZCE’DE YILIN SPORCUSU SEÇİLMİŞTİ

Dünya Karate şampiyonasında kata dalında kürsünün en üst basamaklarına çıkan Aslı Delibal  Düzce Damla Gazetesi okurları tarafından 2020 yılında Düzce’de yılın sporcusu seçilmişti.

AVRUPA ŞAMPİYONU OLMUŞTU

Şampiyonalara Düzce adını katılan ve  kısa bir sürü sonra  çalışmalarına  Düzce Aksu spor kulübünde devam edecek olan  Aslı Delibal 2020 yılında  Antalya ilinde düzenlenen Avrupa şampiyonasında büyük bayanlar Aslıhara Avrupa karate şampiyonasında  60 kg. kategorisinde  Avrupa şampiyonu olma başarısı gösterdi.

BİROL AKSU TEBRİK ETTİ

Muah Thai Federasyonu Yürütme Kurulu üyesi, mali müşavir Birol Aksu  Dünya  şampiyonu olan Aslı Delibal’ı tebrik etti. Delibal’ın kısa süre sonra kurulmakta olan “AKSU  SPOR” kulübünde çalışmalarına devam edeceğini  belirten Aksu “ Aslı kızımızı  gönülden tebrik ediyorum. Kendisi Dünya  Şampiyonası öncesinde beni ziyaret etti, ve Dünya şampiyonu olacağını söyledi . Verdiği sözü tutacağından  emin olduğum Aslı Delibal kata kategorisinde  kürsünün en üst basamağına çıktı.  Altın kızımız  kata dalı haricinde 2 farklı dalda da milli takım formasıyla  mindere çıkacak ve bu iki kategoride de madalya alacağına inanıyorum. Aslı Delibal  Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden mezun oldu ve müsabakalara Düzce adına katılmıştı. Son Dünya şampiyonasına Ankara ilinden katıldı ancak bundan sonra Aksu spor kulübü sporcusu olarak  ilimizi temsil edecek. “dedi.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar