Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzcespor arayı açıyor

Düzcespor arayı açıyor
23.02.2022 - 20:44
Özel Haber

Düzcespor en yakın takipçisi İskenderunspor’un puan kaybetmesiyle rakibi ile olan puan farkını 3’e çıkarttı ve liderliğini devam ettirdi.  İşte grubumuzda 2021-2022 futbol sezonunda liderlik koltuğuna oturanlar.

DÜZCESPOR

Düzcespor 2021-2022 futbol sezonunun ilk maçında Malatya Yeşilyurt Belediyespor’u 3-1 yendi ve averajla ilk haftanın lideri oldu. Kırmızı lacivertliler  ligin 10. Haftasında tekrar lider oldu ve bu liderliğini ilk yarı sonuna kadar  devam ettirdi. Düzcespor 10,11,12,13,14 , 15., 16 , 17.18, 19 20.25.26 Haftaların lideri oldu.

DİĞER 4 TAKIM

TFF 3. Lig 2. Grupta Düzcespor  dışında Igdırspor, Kuşadasıspor, 52 Orduspor ve İskenderunspor takımları da lider oldu.

IĞDIRSPOR

Temsilcimizin 3 puan gerisindeki Iğdırspor 2021-2022 futbol sezonunda ligin 2. Haftasında lider oldu. Iğdırspor’un liderliği sadece 1 hafta sürdü.

KUŞADASISPOR

Düzcespor’dan sonra en fazla liderlik koltuğuna oturan takım Kuşadasspor oldu. İzmir temsilcisi 3,4,5,7 ve 9. Haftalarda grup lideri oldu.

52 ORDUSPOR

Sezona şampiyonluk parolası ile başlayan Kuşadasspor’da grupta 6. Hafta liderlik koltuğuna oturdu ve bu liderliği sadece 1 hafta oldu.

İSKENDERUNSPOR

İskenderunspor ligde 8. Hafta lider oldu ve 9. Hafta liderliği Kuşadaspor’a bıraktı. İskendurunspor  ligin 21. Haftasında tekrar lider oldu ve liderliğini 22 , 23.ve 24. Haftalarda devam ettirdi.  

STATÜDEN, KISA, KISA

TFF 3. Lig, bir önceki sezonun sonunda Bölgesel Amatör Lig müsabakaları sonucunda TFF 3. Lig'e yükselen 4 takım, TFF 2. Ligden düşen 6 takım ve TFF 3. Lig’de kalan 45 takımın katılımı ile toplam 55 takımdan oluşur.

3 GRUP

TFF 3. Lig 18 takımlı 2 ve 19 takımlı 1 grup olmak üzere toplam 3 grupta çift devreli lig usulüne göre oynanır. (2) TFF 3. Lig’de çift devreli lig müsabakaları sonunda, 18 takımlı gruplarda ligi 15, 16., 17. ve 18. sırada bitiren takımlar ile 19 takımlı grupta ligi 16, 17., 18. ve 19. sırada bitiren takımlar olmak üzere toplam 12 takım Bölgesel Amatör Lig’e düşer. (3) TFF 3. Lig'de çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarında 1. sırayı alan takımlar TFF 2. Lig’e yükselirler. Bu müsabakalar sonunda gruplarında 2., 3., 4. ve 5. sırayı alan takımlar, TFF 2. Lig’e yükselecek son 3 takımın belirleneceği Play-Off müsabakalarına katılacak takımları oluştururlar. (4) Play-Off’larda, her grupta grubunu 2. sırada bitiren takım 5. sırada bitiren takımla, 3. sırada bitiren takım ise 4. sırada bitiren takım ile çift maç eleme usulüne göre yarı final müsabakaları oynarlar. İlk müsabakalar 4. ve 5. takımların sahasında oynanır.

PLAY OFF

Play-Off’larda, her grupta grubunu 2. sırada bitiren takım 5. sırada bitiren takımla, 3. sırada bitiren takım ise 4. sırada bitiren takım ile çift maç eleme usulüne göre yarı final müsabakaları oynarlar. İlk müsabakalar 4. ve 5. takımların sahasında oynanır. (5) Bu maddenin 4. fıkrasında belirtilen müsabakalarda kazanan takımlar, tek maç eleme usulüne göre final müsabakası oynarlar. Her grupta ayrı ayrı oynanan final müsabakaları sonunda kazanan takımlar (toplam 3 takım) TFF 2. Lige yükselir. (6) Play - Off Müsabakalarında, galibiyet veya beraberlik sayılarının eşit olması halinde, daha fazla gol atan takım, atılan gollerin eşit olması halinde rakip takımın sahasında daha fazla gol atan takım tur atlar. Bu durumda da tur atlayan takım belirlenemiyorsa (iki takımın da toplamda ve rakip takım sahasında attığı gol sayısı eşit ise), ikinci müsabakada on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Uzatma devrelerinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir. Uzatma süresi içerisinde eğer takımlar eşit sayıda gol atarlarsa, rakip sahada atılan gol adedi fazla olan takım, yani misafir takım tur atlar ve penaltı atışları yapılmaz. (7) Final müsabakalarının normal süresi berabere sonuçlandığı takdirde, on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Uzatma devresinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir. (8) 2021 - 2022 Sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakaları sonunda 9 takım bu statü ve ilgili talimatlardaki kriterleri karşılamaları şartıyla TFF 3.Lig’e yükselir


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar