Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Beyköy yendi. Çilimli Yenildi

Bal'a haftayı 3 puanla kapadık

Beyköy yendi.  Çilimli Yenildi
6.02.2022 - 18:40
Özel Haber

Bölgesel Amatör Futbol ligi temsilcilerimiz Çilimli Belediyespor ve Beyköy Belediyespor takımlarının da mücadele ettiği Bölgesel Amatör Futbol ligi 7. Bölge 1. Grupta 2021-2022 futbol sezonunda 2. Yarının ilk maçları oynandı.

ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR  DEPLASMANDA YENİLDİ

2021-2022 futbol  sezonuna fırtına gibi giren Çilimli Belediyespor son haftalarda hayal kırıklığı yaşatmıştı. İlk yarıyı  16 puanla 3. Sırada tamamlayan Çilimli Belediyespor 2. Yarıdaki ilk maçında deplasmanda Karadeniz Ereğli Belediyespor’a 2-1 yenildi. Ev sahibi ekip 45+6 dakikada Fahri Eren’in attığı golle ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. Çilimli Belediyespor 54. Dakikada Orhan Yüksel ile beraberliği sağladı. Ereğli Belediyespor 90+7. Dakikada Murat Güneş’in attığı golle maçı 2-1 kazandı. Temsilcimizde  45+6 dakikada Erdoğan Altun kırmızı kartla oyun dışında kaldı.

ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR  İLK YARI MAÇLARI

Çilimli Belediyespor-KDZ Ereğli Belediyespor: 3-0

Kilimli Belediyespor-Çilimli Belediyespor: 0-1

Çilimli Belediyespor-Beykoz :2-0

Bakırköyspor-Çilimli Belediyespor: 0-4

Çilimli Belediyespor-Devrek Belediyespor: 3-5

Beyköy Belediyespor-Çilimli Belediyespor: 1-0

Çilimli Belediyespor-Silivrispor:1-0

İKİNCİ YARI

Karedeniz Ereğli Belediyespor-Çilimli Belediyespor: 2-1

BEYKÖY BELEDİYESPOR KENDİ SAHASINDA KAZANDI

Bölgesel amatör futbol ligi temsilcimiz Beyköy Belediyespor sezonu mütavazi bir kadro ile girmişti. Temsilcimiz ilk yarıyı 4 puanla son sırada tamamlamıştı. Beyköy Belediyespor 2. Yarının ilk maçında Bakırköyspor’u  13. Dakikada Arda ve 56. Dakikada Berke’nin attığı gollerle 2-0 yendi ve kümede kalma yolunda önemli 3 puanın sahibi oldu.

BEYKÖY BELEDİYESPOR İLK YARI MAÇLARI

Bakırköyspor-Beyköy Belediyespor: 2-2

Beyköy Belediyespor-Devrek Belediyespor:0-1

Silivrispor-Beyköy Belediyespor: 7-0

Beyköy Belediyespor-Maltepespor:1-2

Karedeniz Ereğli Belediyespor-Beyköy Belediyespor: 3-0

Beyköy Belediyespor-Çilimli Belediyespor: 1-0

Kilimli Belediye-Beyköy Belediyespor:2-1

2. YARI MAÇLARI

Beyköy Belediyespor-Bakırköyspor: 2-0

7. BÖLGEDEKİ TAKIMLARI

Temsilcilerimizin bulunduğu  7. Bölgede İstanbul (toplam 14 takım-Maltepespor,Sultangazispor,Yeşilköyspor,Beşyüzevlerspor,Atlasspor, Ortaköyspor, Vefaspor, Bağcılarspor, Alibeyköyspor,Bakırköyspor,Kavacıkspor, Nişantaşıspor, İstanbul Siirtgücüspor, İstanbul Sinopspor,Cevizli Anadoluspor,Beykoz İdmanyurduspor, Gazi Mahallesi spor ,Bayburt 1918 Futbol Kulübü, İstanbul Kayaşehirspor, Yeniköyspor,Kuruçeşmespor, Dudulluspor,Irmakspor ),Kocaeli temsilcileri  Beşikkale Doğantepespor ,Çayırovaspor, Karamürselspor,Kullarspor 1975, Gebzespor,Körfez Belediye Hereke Yıldızspor,Yuvacıkspor, Değirmenderespor,Arslanbey Gençlerbirliğispor, Gölcükspor takımları yer alıyor.

BÖLGE BİRİNCİLERİ ÇIKACAK

2021-2022 futbol sezonunda takımlar bölgelere ayrıldı. Önceki sezonlarda grup birincisi olan takımlar direkt olarak üçüncü profesyonel lige  çıkıyor yada diğer grup birincileri ile baraj maçı oynuyordu. Yeni sezonda grup birincisi olan 3 takım tarafsız sahada tek devreli usulüne göre birbiri ile maç yapacak ve bölge birinci olan takım üçüncü profesyonel liğe çıkacak. Diğer 2 grup birincisi için sezon hüsranla bitecek.

STATÜDEN NOTLAR

) 2021-2022 Sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakalarında, EK-1’de yer alan “ 2021-2022 Sezonu BAL Müsabakalarında Covid-19 Salgını Nedeniyle Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Esaslar” uygulanır. Kulüpler, bu esaslarda belirtilen özel koşullar, tedbirler ve alınacak önlemlere uymak ve bunları yerine getirmekle yükümlüdür. Kulüpler ayrıca müsabakalarda yer alacak futbolcuları, teknik adamları ve diğer tüm görevlileri söz konusu esaslarda belirtilen sağlık tedbirlerine ilişkin hususlar ile TFF Sağlık Kurulu tarafından hazırlanarak TFF internet sitesinde yayınlanan “TFF Covid-19 Sağlık Rehberi” hakkında bilgilendirmek zorundadır. (8) Kulüpler, sezon başındaTFF tarafından ilan edilecek ve yayınlanacak olan 2021-2022 Sezonu BAL Müsabakalarında Covid-19 Salgını Nedeniyle Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Esaslar’da (EK-1) yer alan hükümlere uyacaklarına ve yerine getireceklerine dair işbu Statü’nün EK-2’sinde yer alan taahhütnameyi, ligin başlamasından en az (üç) gün önce TFF’ ye ibraz etmek zorundadır. (9) Kulüpler, test yaptırması zorunlu olan kişilerden Covid-19 PCR Testi yaptırmaya ve test sonuçlarını TFF ile paylaşılmasına izin verdiğini belirten EK-3’te yer alan yazılı muvafakatnameyi alarak TFF'ye ibraz etmek zorundadırlar. (10) BAL’da yer alan takımlar illerinde düzenlenen yerel amatör gençler müsabakalarına en az 2 (iki) kategoride katılmak zorundadır. Bu kurala uymayan kulüpler TFF’nin yapacağı maddi yardımlardan yararlanamazlar ve söz konusu ihlal nedeniyle AFDK’ya sevk edilirler.

FUTBLCU UYGUNLUĞU

BAL takımları 18 kişilik müsabaka isim listesine 1991 ve daha büyük doğumlu en fazla 5 (beş) futbolcu ve 1999 ve daha küçük doğumlu en az 5 (beş) futbolcu yazabilirler. Müsabaka isim listesinin 18 kişi olarak verilmesi halinde yaşı büyük futbolcu 5’den fazla yazılırsa ve yaşı küçük futbolcu 5’den az yazılırsa takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. Bununla birlikte müsabaka isim listesine, yaşı küçük 4 futbolcu yazılması halinde listeye en fazla 17; yaşı küçük 3 futbolcu yazılması halinde listeye en fazla 16; yaşı küçük 2 futbolcu yazılması halinde listeye en fazla 15; yaşı küçük 1 futbolcu yazılması halinde listeye en fazla 14 ve yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde listeye en fazla 13 futbolcu yazılabilir; aksi halde hükmen mağlubiyet kararı verilir. 2007 ve daha küçük doğumlu futbolcular BAL’da oynayamaz. (2) BAL’da yabancı uyruklu futbolcu oynatılamaz.

MÜSABAKA SİSTEMİ

 (1) 2021-2022 sezonunda BAL, 9 Bölgede, 27 grupta, toplam 260 takımile oynanır. Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3.Lig’e her bölgeden 1 (bir) olmak üzere toplam 9 takım yükselir. (2) Grup Müsabakaları: Grup müsabakaları her bölgede 3 grupta olmak üzere 9 Bölgede toplam 27 grupta oynanır. 9 takımlı, 10 takımlı ve 11 takımlı fikstüre göre çift devreli lig ve puan usulüne göre deplasmanlı olarak oynanacak olup grup müsabakaları sonunda gruplarının birincisi olan takımlar Bölge birinciliği müsabakalarına katılma hakkı kazanır. (3) 27 grupta son iki sırayı alan takımlar BAL’dan, bulunduğu ilin en üst yerel ligine düşerler.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar