Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Nurper Özbar profesör oldu

Düzce'den Ayrıldı

Nurper Özbar profesör oldu
1.02.2022 - 18:27
Özel Haber

Uluslararası Voleybol Hakemlerimizden Nurper Özbar, akademik kariyerine Profesör Doktor olarak devam edecek.

9 YIL DÜZCE’DE GÖREV YAPTI

2013 yılından bu yana görev yaptığı Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümünde 2016 yılından bu yana  Doçent Doktor unvanıyla Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Nurper Özbar  2022 yılı Ocak yapılan atama ile  Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümünde Profesör Doktor unvanı ile görev yapmaya başladı.

Yurtdışında da yönettiği başarılı maçlarda ülkemizi temsil eden, Prof. Dr. Nurper Özbar’ı tebrik ediyor; hakemlik ve akademik kariyerinde başarılarının devamını diliyoruz.

NURPER ÖZBAR KİMDİR ?

1987 İstanbul doğumlu Nurper Özbar Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na girdi. Lisans eğitimini Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve okul birincisi olarak 1999 yılında tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. Yüksek Lisansını 2002 yılında, Doktora eğitimini ise 2007 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladı. “UEFA A” lisanslı futbol antrenörü ve Uluslararası Voleybol Hakemidir. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yayınlanan "Çocuğunuz için Futbol" ve Ergün Yayınevi tarafından basılan “Çocuklarda Psikomotor Gelişim” isimli kitapları bulunmaktadır. UEFA A Lisanslı Futbol Antrenörü olarak 2007-2013 yılları arasında Marmara Üniversitesi Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumluluğunu yürüttü. Nurper Özbar

2013 yılında Düzce Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda Yrd. Doç. Kadrosuna atandı. Aynı yıl Antrenörlük Eğitimi Bölümü Bölüm Başkanlığı görevini üstlendi. 2016 Nisan ayında Doçentlik unvanını aldı. Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde Doç. Dr. unvanıyla Antrenörlük Eğitimi Bölümü Bölüm Başkanı olarak çalışmaya devam etti ve profesör olarak Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi bölümüne atandı. 

Kaynak. Voleybolun sesi
 


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar