Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“DEVLETİ YÖNETENLER TASARRUF ETMELİ”  

Vatan Partisi İl Örgütü’nün düzenlediği pikniğe katılan Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, ekonomik krizin yükünün dar gelirliye yüklenemeyeceğini söyledi. Bursalı “Önce devleti yönetenler tasarruf etmeli” dedi.

“DEVLETİ YÖNETENLER TASARRUF ETMELİ”   
30.05.2022 - 12:13
Haber Merkezi

Vatan Partisi Düzce Örgütü üyeleri Genel Sekreter Özgür Bursalı'nın katılımıyla piknikte bir araya geldi. Türkiye'nin ve Düzce'nin gündeminin de konuşulduğu piknikte partiye yeni katılan üyelerin rozetleri takıldı, görevler belirlendi.

“İŞ BİRLİĞİNDEN KAÇMAK HATA”

Gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı hükümetin Suriye ile görüşmeyerek, İran ve Rusya ile işbirliğinden kaçınarak hata yaptığını savundu. Bursalı “Türkiye önemli kararların eşiğindedir. Bugün içeride ve dışarıda önemli sorunlarla karşı karşıyayız. Amerika,  başta Yunanistan  olmak üzere Güney Kıbrıs,Suriye ve Irak’ın kuzeyinden Gürcistan’a kadar üsler kurmakta askeri yığınak yapmaktadır. İsrail ve Yunanistan’la ortak tatbikatlar yapmaktalar. Buna karşı bizim hazırlıklı olmamız gerekiyor. Başta Suriye olmak üzere komşularla ilişkilerimizi güçlendirmeliyiz. Rusya, İran ve Irak’la hem güvenlik hem de ucuz enerji temini için işbirliği yapmalıyız.  Hükümet Suriye ile görüşmeyerek, İran ve Rusya ile işbirliğinden kaçınarak hata yapmaktadır. Kararsız ve dengeci politikalarla Türkiye’nin sorunları çözülemez. Vatan Partisi’nin kararlılığı ve programı ile bu tehditleri bertaraf ederiz” dedi.

“ÜRETİM DEVRİMİ ROTASINA GİRİLMELİ”

Ekonomide de hızla üretim devrimi rotasına girilmesi gerektiğinin altını çizen Bursalı şöyle devam etti: “En başta Ankara’dan başlayarak her türlü lüks ve israfa son verilerek bütün kaynaklar yatırıma,üretime aktarılmalıdır. Krizin yükü dar gelirliye yüklenemez. Başta devleti yönetenler tasarruf etmeli. Tarımda girdi maliyetleri aşağıya çekilmeli. Çiftçi desteklenmeli. Ülkemizde üretilen ve üretilebilecek ürünler dışarıdan alınmamalı. Milli sanayici desteklenmeli. Buradan Düzce Ovasına baktığımızda az miktarda pirinç tarlasından başka ovanın tarım dışı kaldığı görüntüsü var. Buralarda devlet planlama yaparak üretime öncülük yapmazsa bu çarpık sistemle sorunlar çözülemez.”

“FETÖ ve PKK’yı DİRİLTEMEZLER”

Muhalefetteki çoklu oluşumu da eleştiren Bursalı “Bugün Vatan Partisi’nin programının ve çözümlerinin günü gelmiştir. Muhalefet diye ortaya çıkıp masa kuranların Türkiye için çözümleri yoktur. Tek programları ABD kontrolünde FETÖ ve PKK koruyuculuğu ile hükümeti devirmek. Bunlar yeniden FETÖ ve PKK’yı diriltemezler. Artık yıkıcıların iktidar olma şansları yoktur. Bu ancak Ankara’nın düşman askerlerinin eline geçmesiyle olabilir. Şimdi herkese iş düşüyor. Kendimize, partimize, milletimize güveniyoruz. Atatürk gibi olacağız. Atatürk gibi yapacağız’’ dedi.

Piknik katılımcıların soruları ve Düzce’nin yerel sorunlarının konuşulduğu sohbetle sona erdi.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar