Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DUVARLARI BOYAMANIZA GEREK YOK!

Çocuklar defter, kağıt derken hayal güçlerini resmetmek isterken bazen duvarları da tükenmez kalem ile boyayabiliyorlar. Estetik olarak kötü bir görüntü oluşturan bu durum için evinizin duvarlarını boyamak gerek yok. Keşke daha önce bilseydim diyeceğiniz o yöntem duvardaki tükenmez kalem lekesini yok ediyor. İşte konu ile ilgili detaylar…

DUVARLARI BOYAMANIZA GEREK YOK!
1.10.2023 - 16:30
Güncelleme 1.10.2023 - 17:28
Haber Merkezi

Evlerimizde veya işyerlerimizde, zaman zaman duvarlarda tükenmez kalem lekeleri ile karşılaşabiliriz. Bu lekeler, çocukların veya yetişkinlerin kazara duvarlara tükenmez kalemle yazması sonucu ortaya çıkabilir. Ancak endişelenmeyin, tükenmez kalem lekesi duvarınızın görünümünü kalıcı olarak etkilemeden temizlenebilir. Doğru malzemeleri ve yöntemleri evinizi boyamaya gerek kalmadan tükenmez kalem lekesini çıkarabilirsiniz. İşte o yöntem…

Lekeli bölgeye iyice sıkın

Duvardaki tükenmez kalem lekesini çıkarmak için ihtiyacınız olan saç spreyi ve ıslak bez. Saç spreyini tükenmez kalem lekesi olan bölgeye iyice sıkın. 2-3 dakika bekleyerek saç spreyinin lekeyi çözmesine ve yumuşatmasına izin verin. Ardından ıslak bezle silin. Bu işlem sonrası lekenin çıktığını göreceksiniz.

Keşke daha önce bilseydim diyeceğiniz o sır: Duvardaki tükenmez kalem lekesini yok ediyor

Tükenmez kalem lekesi duvardan nasıl çıkar?

Duvar üzerindeki tükenmez kalem lekesini çıkarmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

Sabun ve Su: Hafif bir tükenmez kalem lekesini temizlemek için önce ılık sabunlu su kullanın. Bir bez veya süngerle lekeyi nazikçe ovalayın. Daha sonra temiz su ile durulayın ve lekenin çıktığından emin olana kadar kurulayın.

Sıvı Sabun ve Su: Eğer tükenmez kalem lekesi hala çıkmıyorsa, bir miktar sıvı bulaşık sabununu ılık suyla karıştırın. Lekeyi bu karışımı kullanarak silin, ardından temiz su ile durulayın ve kurulayın.

Oda Sıcaklığında Süt: Süt, tükenmez kalem lekelerini çıkarmada etkili olabilir. Oda sıcaklığında sütü bir bezle veya süngerle lekenin üzerine uygulayın ve hafifçe silin. Daha sonra sabunlu su ile temizleyin ve durulayın.

Tuz ve Limon Suyu: Eğer tükenmez kalem lekesi taze ise, üzerine tuz ve limon suyu karışımını sürün. Daha sonra bir bez veya süngerle silin. Bu karışım lekenin çıkmasına yardımcı olabilir.

Tükenmez Kalem Temizleyici: Eğer diğer yöntemler işe yaramazsa, tükenmez kalem lekesi için özel olarak formüle edilmiş bir tükenmez kalem temizleyici kullanmayı düşünebilirsiniz.


Editör: D. Damla

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler

Resmi İlanlar