Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

10 BİN ÇOCUK SPORLA İÇ İÇE

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Okullarını ziyaret ederek sporcularla sohbet etti.

10 BİN ÇOCUK SPORLA İÇ İÇE
29.07.2022 - 10:53
Güncelleme 30.07.2022 - 20:52
İHA

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Düzce Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Okullarına 2022 yılında 10 bin çocuk ve genç, yaz okulları spor eğitimlerinden yararlanıyor.

34 branş ve 67 antrenörle açılan yaz spor okullarına rekor kayıt yaptırıldı. Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Düzce Belediyesinin ortaklaşa açtığı ücretsiz spor okullarına 10 bin çocuk ve genç kayıt yaptırarak kırılması güç rekora imza attı. Her sene öğrencilerin yaz tatillerini verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla açılan spor okulları eğitimlerine devam ederken kurslara katılan minik sporcular da sporun temelini alıyor. Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, çeşitli branşlarda eğitim alan çocuklarımızı ziyaret ederek, geleceğin yıldızlarıyla bir araya geldi.

7-18 yaş arası çocuklar için ücretsiz düzenlenen Spor Okullarında, Atletizm, Atıcılık, Badminton, Basketbol, Bilardo, Bisiklet, Bocce, Boks, Cimnastik, Çim Hokeyi, Eskrim, Futbol, Geleneksel Türk Okçuluğu, Güreş, Halter, Hentbol, Judo, Karate, Kick boks, Masa Tenisi, Muay Thai, Okçuluk, Oryantiring, Satranç, Tekvando, Tenis, Voleybol, Wushu, Yüzme ve Bedensel Engelliler Okçuluk, İşitme Engelliler Güreş, Bedensel Engelliler Halter ile Engelli Yüzme olmak üzere toplam 34 branşta 67 antrenör ile eğitim veriliyor.

 


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar