Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BOYKOT HELALDİR 

  • 17.11.2023 10:40
  • (1)

Değerli DÜZCE'liler, Kıymetli Hemşehrilerimiz;

Filistin devletinin Gazze'de yaşamış olduğu katliam, soykırım ve vahşeti hepimiz büyük bir acı, sorumluluk duygusu ve bir şey yapamadım vicdanı ile İNSAN OLARAK BÜYÜK BİR MESULİYET HİSSEDİYORUZ. 

ÖNCE İNSAN, SONRA BİR MÜSLÜMAN OLARAK BU KATLİAMI ÖNLEMELİYİZ.

NASIL MI ?

İSRAİL MALLARINI BOYKOT EDEREK...

Boykot, sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde büyük bir ivme kazandı. Yakaladığımız bu ivmeyi daha iyi yerlere getirmek ve daha kalıcı hale getirmek için elimizden gelen gayreti göstermemiz lazım.

Maalesef daha önceki yıllarda yapılan boykotlar, İsrail’in bombardımana son vermesiyle, Filistin’in gündemden düşmesiyle birlikte son buluyordu. Bu düşmanı bir müddet zayıflatıp,  eski gücüne kavuşması için  tekrar destek vermeye benzer. Bu hatayı bir daha yapmamak için kıyamete kadar boykot diyoruz.

Boykot konusunda hassas olmalıyız. Katledilen masum insanlar için daha günyüzü görmemiş sabiler için dikkat etmeliyiz. Bir kuruşumuzu dahi düşmana kaptırmamak için elimizden geleni yapmalıyız. Filistin Alimler Birliği başkanı Dr. Nevvaf Tekruri “Mal ile cihad” adlı eserinde Yahudilerle ilgili şöyle bir aktarımda bulunur; Yahudiler yaşadıkları beldelerde Siyonist oluşumun ürünlerini almaya gayret sarfederler. Hatta Yahudi turistler barış içinde yaşadıkları Arap ülkelerine seyahat ettikleri zaman, ellerinden geldiğince orada ihtiyaç duyacakları malları beraberinde götürmeye çalışırlar. Böylece gitmiş oldukları beldelerde alışveriş ihtiyaçları olmasın. Bir şey satın almaya mecbur kaldıklarında kendi beldelerinde ihraç edilmiş malları satın almaya gayret ederler. Eğer buna da imkanları olmazsa, işgalci devleti destekleyen şirketlerin mallarını alırlar. Evet onlar bu çabayı sarf ederken bizim pasif kalmamız uygun düşer mi?

Lükse, konfora aşırı düşkün olduğumuzdan çoğu zaman yerli mallardan şikayet ediyoruz.  Yerli mallar kalitesiz, yerli mallar pahalı gibi itirazlarımız oluyor. Dediklerimizde yüzde yüz haklı olsak bile, bu bizim İsrail mallarını almamız için geçerli mazeret olamaz. Biz biliyoruz ki yerli mala yöneldikçe, kalite de artar, fiyatlarda düşer. Yukarıda alıntı yaptığım Mal ile Cihat adlı eserde şöyle bir anekdot anlatılır.  Hitler, Mihrican festivalinde halkının karşısında kalabalık bir topluluğa hitap ederken eline Alman malı bir kibrit kutusu alır. İçinden bir çöpünü yakmak için çakar, kibrit yanmaz. Sonra eline Amerikan malı bir kibrit kutusu alıp içinden bir çöp çıkararak yakmaya çalışır. İlk çakışta kibrit yanar. Bunun üzerine Hitler halkına yönelerek şöyle söyler: “ Buna rağmen, yani malımızın düşük kalitede olması ve düşmanımızın malının daha kaliteli olmasına rağmen bizler kendi malımızın alınmasını ve Amerikan malının alınmamasını istiyoruz. Demiştir.  Gelinen noktada, Alman malları, dünyanın en kaliteli malları arasına girmeyi başarmıştır. 

Demem o ki; bedel ödemeden, fedakarlık göstermeden bir yere gelmek mümkün değildir.

Boykotun dini yönüne gelince, Dünya Alimler birliği ile Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı verdikleri fetvalarda; İsrail’e ait ya da İsrail’e destek veren firma ve şirketlerin mallarını satın almak haramdır fetvasını verdiler.

YAHUDİ MALI SATIN ALMAK HARAMDIR FETVASI VERİLDİ !!!

Zira bu malları almak, İsrail zulmüne, insan katili devlete maddi destek veren firma ve şirketlerin mallarını satın almak bu zulme ortak olmaktır.

ZULME RIZA ZULÜMDÜR. !!

DİKKATLİ VE HASSAS OLMANIZI ÖNERİRİM.

Tarihte Sultanululema lakabıyla tanınan İz bin  Abdisselam  döneminde bir terzi, Ey şeyh Haçlılar bana elbise diktirmeye geliyorlar. Ben haçlılara elbise dikersem zulme ortak olur muyum? Diye sorar. İz bin Abdisselam’ın cevabı çok  keskin ve hikmetlidir.

- "Hayır sen zulümlerine ortak olmazsın. Sana iğne iplik satan zulme ortak olur. Sen ise zalimin ta kendisi olursun.“ demiştir.

Boykot meselesinin daha iyi anlaşılabilmesi için şöyle somutlaştırabiliriz.  Biri gelip bize Gazze’de bebekleri, kadınları katleden Siyonist İsrail için yardım topluyoruz dese, destek verir miyiz? Hiçbirimiz destek vermeyiz, aksine tepki veririz değil mi? Aynı şekilde Yahudi mallarını almak, katil sürüsü İsrail’e destek çıkmaktır, yardım etmektir. Verdiğimiz destek mazlum Gazze halkının üzerine bomba olup yağıyor.

ÇOCUKLAR, KADINLAR VE SAVUNMASIZ MASUM SİVİL HALK VAHŞİCE ÖLDÜRÜLÜYOR. 

Bu zulme dur demek, engel olmak için boykot çağrısı yapmak  meşru bir haktır. Tüm müslümanlara bir vebal ve sorumluluktur.

YAHUDİLERE MUHALEFET ETMEK VE BOYKOT YAPMAK HELALDİR.

PEYGAMBER efendimizin saç taramadan tutun, tırnak kesmeye, oruç tutmaya, hatta hayatın her alanında Yahudilere muhalefet etmeye çalışması ve bu konuyla ilgili bir çok hadis söyleyip, sünnetinde uygulama yapması bunun en büyük delili değil midir.

Dolayısıyla  bize ait olmayan, İslamiyet'e uymayan, Müslümanlığa yakışmayan ne varsa (yiyecek, içecek, giyecek, insanı ahlak ve vicdana aykırı tüm fikir ve düşüncelere) boykot etmeliyiz.

Bilge kral Aliye izzetbegoviç’in bir sözüyle bitirelim. Savaş ölünce değil, düşmana benzeyince kaybedilir.

Cenabı Allah bizi bu tür gafletten, insanlığa, Müslümanlığa ihanetten hepimizi korusun. Amin.

Bağımsız bir Filistin devletinin kurulması, özgür müslüman toplumlarının bağımsız hürriyeti ve Gazze'li halkın mücadelesine destek olmak adına İslam iş birliği ve dayanışmasının ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu göstermek ve sağlamak için sizde lütfen sorumluluk almaktan, fedakarlık yapmaktan kaçınmayın.

İslam âlemi, müslüman toplumları ve bağımsız devletleri ancak İTTİHADI İSLAM İLE KURTULABİLİR.

Yaşasın Din ve Vicdan Hürriyeti. İktidar olsun İslam Birliği, Müslümanlık Dayanışması !!!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • İsa kandemir
    İsa kandemir
    17.11.2023 11:12

    Maşallah ardoğan abi diline yüreğine sağlık