Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

HAVALI SEÇİM OLACAK

  • 25.01.2023 12:51

ÜLKEMİZ SEÇİM ATMOSFERİNE GİRDİ. Cumhurbaşkanımızın 14 Mayıs tarihine işaret etmesiyle tüm partilerde hummalı ve gizli çalışmalar başladı. 

LİDERLER SAHAYA ÇIKIYOR. ADAYLAR NETLEŞİYOR.
Milletvekili aday adayı olmak isteyenler Ankara'ya destek arayışlarına gidiyor.

ANKARA'NIN YOLLARI TAŞTAN, SİYASET ADAMI  BOZAR BAŞTAN.

BENDEN SÖYLEMESİ, 
Siyaset adamı bozar, bu bir gerçek. Herşeyden önce zaman, mekan ve uykular karışıyor. Milletvekili adeta jetlak yaşıyor. Eskiden siyaset yapmak, bir partiden  aday olmak daha zordu. Torpili bulunan, parası olan, genel merkez bağlantısıyla listede ilk sırada kendine yer bulan insanların kazanması söz konusuydu. 

BENDE ideoloji, fikir ve siyasi görüş ayrılıkları söz konusu olmaz.

FAKAT aday adaylarının eğitimine, projelerine,  karakterine, ve beden diline iyice bakarım. Bazı mevzular, gizli duygular, basit ince hesaplar ve insanın kalitesi daha net görülebilir.

EFENDİLİK VE DÜRÜSTLÜK ESAS OLMALI.

Halkına efendi olmaya, ünvan kazanmaya değil hizmet etmeye aday olunmalı.

TÜRKİYE'NİN SİYASİ GEÇMİŞİNİ DÜŞÜNÜRSEK;

ESKİ yaşam standartları nasıldı,  şimdi nasıl? Yaşam standardımız çok değişmiş değil mi? Bence de çok şey değişti. Refah ve güven  içerisinde yaşıyoruz hepimiz. Geçmişin gölgesinde, karanlığın içinde, umudun tükendiği o  günlerde yeni bir ülke doğdu.

1999 DEPREMİNDE ACILARIN İÇİNDE DÜZCE  İL OLDU.

Aslında TÜRKİYE ile DÜZCE  birlikte yeniden doğdu. Zor günler geçiren ülkemiz seçimle yeniden kurtulurken, ilimiz yaşadığı büyük deprem korkusunun hemen akabinde buruk bir il olma duygusunu yaşadı. Düzce için il olmak kolay olmadı. Acılar yaşanırken, kayıplar aranırken yeni il olan DUZCE'NİN  ENKAZLARI ORTADAYDI.
 
Geldiğimiz noktada artık herşey geride kaldı . Acılar unutuldu. Yıkılan binalar yeniden yapıldı.

 VE DÜZCE, organize sanayisi, duble yolları, gelişmiş turizm alanları, modern yapıları, sosyal tesisleri ve üniversitesi ile tercih edilen bir şehir oldu...

PROFESYONEL BİR DÜZCE VAR ARTIK.

“İşleyen demir pas tutmaz” mantığıyla hareket eden yerel yöneticiler ve siyaset adamları Düzce için birçok ilke imza attılar. 

DÜZCE bütün kültürlere, dini inançlara ve toplumlara eşit mesafede duruyor.  Kişilerin hak ve özgürlüklerine dikkat ediliyor.

HATTA MÜLTECİ HAKLARINA ÇOK ÖNEM VERİLİYOR.

Türkiye'nin  bir hukuk devleti olduğunu, hukukun üstünlüğünün korunduğunu, insan haklarına önem verildiğini ve uluslararası mülteci haklarının özgürce yaşandığını Düzce İl Göç İdaresi Müdürlüğünde bizzat gözlemleyerek yaşadım. Atanmış ve seçilmiş yerel yöneticileriyle Düzce  daima ön plana çıkaracaktır. Düzce güven duyulan bir yer.

DÜZCE'DE HERKES Türk, Kürt, Çerkes, Laz, Abhaza, Arap ve mültecilerle  eşit ve özgürce yaşıyor. İlimiz bütün kültürlere inançlara ve topluluklara saygılı olan bir yönetim anlayışıyla yönetiliyor. 

Düzce'de Kilise bile varmış. İlimizde bulunan Hıristiyanlık dininin mensupları pazar günü dini inançlarını yapıyorlar. 

İki metropol şehrine eşit uzaklıkta bulunan Düzce'deki vatandaş rahat ve konforlu olarak istediği yere istediği şekilde gitme rahatına  sahip oldu. Örneğin ben Düzce'den Sakarya'nın Arifiye ilçesine gidip oradanda  Yüksek Hızlı Trenle İstanbul'a rahatça gidiyorum. 

Üniversite okumak için artık başka şehirlere  gitmek gerekmiyor. Düzce'nin kendi adını taşıyan bir üniversitesi var. Çoklu fakülteleri, gelişmiş bölümleri, akedemik kadrosuyla uluslararası öğrencileri bulunan ve çok tercih edilen bir üniversite oldu DÜZCE ÜNİVERSİTESİ.

AYRICA gelişmiş endüstrimiz, organize sanayii bölgelerimiz var. Dumansız sanayi teşvik ediliyor. Teşvik kredileri, hibe krediler veriliyor.

YEŞİL SANAYİİ YAYGINLAŞTI.

Modern hastanelerimiz var. Doktorumuz var, her bir kişinin aile hekimi var. Eczaneler bolca var, özel hastaneler çoğaldı. Pazarlarda aradığımız her türlü meyve var, yaz kış fark etmiyor. Düzce'de doğalgaza kavuştu.

Bazılarımız başkalarına bakıp belki de yaşadıkları hayattan memnun değillerdir. Onun var benim niye yok ? onun oldu benim niye olmadı diye üzülmeyin. Bu her toplumda olan şeyler ama işin geneline baktığınızda Türkiye birçok dünya ülkesinin önünde olduğunu,  refah payının yükseldiğini,  sosyal hayatların iyi olduğunu ve 

DÜZCE'NİN ÇOK GELİŞTİĞİNİ söyleyebilirim.

Ülkemizde belki yapılacak daha birçok şey var. Düzeltilmesi gereken, anlaşılması istenen sorunlar olabilir ama çok iyi mesafe kat ettiğimizi kabul etmek gerekiyor.

HADİ HAYIRLISI !
TÜRKİYE HAVALI BİR ŞEKİLDE SEÇİME GİDECEK.  

Türkiye yeni seçim havasına girmeye hazırlanırken sesli düşünmek istedim. Umarım çok güzel, huzurlu, güvenli, demokratik ve şeffaf bir seçim olur. İlkbahar havası tadında...

Düzce ve Türkiye için hayırlısı olsun şimdiden...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.