Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

EĞİTİM ANNEYLE  BAŞLAR

  • 10.12.2022 11:28

Hayatımızdaki  öğretileri, eğitim ve değerlerimizi ilk olarak anneden alırız. 

ANNE İLK İLETİŞİM KURDUĞUMUZ, EĞİTİM ALDIĞIMIZ İNSANDIR.

Ailede etkin iletişim becerilerine sahip olmamız gerekiyor. Aile içerisinde sahip olduğumuz iletişim becerisi, sosyal alanlara, iş ve eğitim ortamına taşındığında, 

AİLEDEN GÖRME ASİL İNSAN

kazanımlarına ve iyi bir insan olma yolunda atılan başarılı adımlara basamak  olacak olan aile asaletini, en asil bir iletişim tarzı ile gelecek kuşaklarımızı yaşatacak olan çocuklarımıza nakletmemiz gerekiyor. Çocuk hayattaki ilk eğitimini annesinden alır. Almalıdır. Anne ögretileri hayatında iz bırakacak değerler olmalıdır.

ANNE ÖĞRETİLERİ ÇOK DEĞERLİDİR.

Anneler, yaptıkları işleri büyük bir heyecanla yapmalarına rağmen, neden diğer insanlardan farklı, değerli ve önemli olduklarını bilmiyorlar. Anneler, uygulacakları yöntemlerle, kişisel mükemmelliğe ulaşıp, yapacakları uygulamalarla harika çocuklar yetiştirebilirler. 

Kıymetli annelerimiz,

Çocuklarınıza vereceğiniz herşey onun için çok değerli olucak. Öğretileriniz; millî, manevi, evrensel ve insancıl olmalıdır. En iyi eğitim uygulumalı olandır. Aile yuvası, eğitimin yaşanarak uygulandığı, değerler eğitiminin oluştuğu doğal ortamlardır.  Aile içinde kurulan iletişimle,  aile bağları oluşur. Paylaşmak, sevgi, saygı, sadakat duygusu gelişir.

GÖRGÜ VE NEZAKET KURALLARI 

Aile içinde kazanılan etkili iletişim, aile fertlerine olan  güven duygusu ve sorumluluğuna göre davranma olgunluğu ile ortak paylaşımla oluşuyor. Neleri, niçin ve nasıl yapmalı veya yapmamalıyız ? Bir anlamda yerli yerinde davranış becerisi, saygılı, sabırlı ve kültürlü olma erdemi. Yani görgü ve nezaketli bir davranışla muamele. 

HERŞEYE RAĞMEN, sevgisi ile içimizdeki ışığı 

 DÜZCE'NİN HER KESİMİNE

 topluma, tüm canlılara ve  evrene yaymamız lazım. Çevremize ışık saçmak için,  güzel konuşmayı, güzel düşünmeyi ve güzellikleri görmeyi başarmalıyız.

"Güzel düşünen, güzel görür. Güzel gören hayatından lezzet alır."

Saygılarımla esen kalın.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.