Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DEPREMDE AİLE KORKUSU

  • 24.11.2022 15:24

Dün yaşadığımız deprem korkusundan;

AİLE BAĞLARI KORUNUR.

Çevremizdeki her şeye rağmen sürdürülebilir insanlığın varlığını ve var olacağını gösterebiliriz. İnsanları sözlerle değil, yaşantımızla teşvik etmeliyiz. Eşinizin görebileceği en iyi eş, çocuklarınızın görebileceği en iyi ana baba, en iyi amca, dayı, hala ve teyze, arkadaşlarınızın görebileceği en iyi dost, ülkemizin görebileceği en iyi yurttaş, dünyanın görebileceği en iyi insan olabilirsiniz.

Eskiler "Ağaç dalıyla gürler" derlerdi. Ne kadar güzel bir söz. Akraba ilişkilerinin bozulması,  dalları kırılmış bir ağaç gibidir. Önce dallar zarar görür, sonrasında ağaç çürümüş olur. Aile bağlarının korunması, genişlemesi saygı ve sevgiyle olur. 

Aile ve akraba ziyaretlerinin,  beden ve ruh sağlığındaki etkisini de göz ardı etmeyin lütfen. Akraba ziyaretlerinde sağlık, bereket ve şifa vardır. 
Günümüz dünyasında yaşamak zorunda olduğumuz hayat her ne kadar hızlı olursa olsun, bir vakit akrabalara ayıracak zamanı mutlaka bulmalıyız.

Buraya kadar kısaca anlatmaya çalıştığım Aile Bağları yazıma bakıp, bu satırları yazan yazarın mutlu bir aile hayatı var olduğunu zannetmeyin. Anlatmak istediğim olması gereken, çocukluktan beri özlem duyduğum, eski günleri arar olduğum bir insan olarak,  ailesini, akrabalarını ve çevresini güzelleştirmeye çalışan, diyalog yollarını açık tutan, aile bağlarını güçlendirmeye çalışan, her bir akrabaya değer veren bir insanın düşünceleri olarak algılayın, lütfen. 

GÖNLÜNÜZDE AİLE BAĞLARINI OLUŞTURUN 

Tüm akrabalarınızı gözden geçirin. Hatırlayıp ziyaret edin. Hal hatır sorup, helallik isteyin. Her şeyden önce,  depremi yaşadığımız bu günlerde akrabaları düşünmek insanlık gereğidir. Akrabaları düşünmek, birlik olmak, dostluklar geliştirmek ve aile bağı kurmak, paylaşma duygusunu güçlendirir. Stresi düşürür, hayatı kolaylaştırır, ömrü uzatır, aile fertlerini rahatlatır. Böylece örnek bir aile olunur. Bu ailede hata oranı düşüktür. Nihayetinde kuşaklar boyu rahatlık, huzur, mutluluk ve sürdürülebilir aile bağları kazanılır. 

Bütün bu duygularla, herkese, tüm insanlığa,

 DÜZCE HALKINA BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN. 

Cenabı Allah bize bir daha deprem korkusunu, aile acısını göstermesin İnşallah. Rabbimiz her türlü kötülükten, hastalıktan, bela ve musibetten bizleri korusun. 

Kalın Sağlıcakla, Allah'a emanet olun.

 

[email protected]

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar