Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

GÖZLERİNİZİ KAPATIN, RUHUNUZ HAYAL ETSİN

  • 17.11.2022 11:24

Hayal kuran beyin midir  yoksa ruh mu ?

Bunun bilimsel cevabını ben veremem ama ben ruhun hayal ettiğini, arzuladığını, zevk aldığını düşünüyorum. Vücudunuzu yöneten beyinde , beynin enerjisi nedir diye düşünüyorum, aklıma ruh geliyor. Ruh bedenden çıkınca ortada beyin de kalmıyor.

Neyse, dönelim hayallere,

Herkesin çocukluktan gelen hayalleri vardır. Çocukluktan gelen hayalleriniz yerine, çocuklukta kalan hayalleriniz varsa, onları bugüne taşıyamadı iseniz,

SİZİN ADINIZA ÜZÜLÜRÜM...

Lütfen çocuklukta kalan hayallerinizi gerçekleştirin.

Hayallerle başlayan bir düşünce sürecinde, hayallerine ve çocukluk büyüsüne kapılmadan,  yapmanız gereken işlerinizi yok etmeden, görev ve sorumlulukları unutmadan, mutlu olmak adına çocuklukta kalan hayallerinizi gerçeğe uygun olarak gerçekleştirilebilirsiniz.

Herkes mutlu ve başarılı olmayı bekler hayattan. İyi bir iş sahibi olmak, parayı bulmak, zengin olmak, rahat yaşamak isteyebilir.

İyi bir işiniz olsun, güzel para kazanayım istiyorsanız, ona nasıl sahip olunacağını da biliyor olmanız gerekir. Yapılması zevkli işler peşinde koşarak, yapılması gerekli işleri sürekli ihmal ediyorsanız, görmezden geliyorsanız, BAŞARI HAYAL OLUR. Hem de toz pembe bir hayal. Yapılması gerekli işler size angarya gibi gelmemeli. Size zor gelen, acı veren şeylere karşı, kavuşacağınız mutluluğa zevkle, sabırla katlanabilme durumuna ODAKLANMA VE BAŞARI deniyor. Bunun için, İYİCE DÜŞÜN, CESURCA KARAR VER, MANTIKLA UYGULA! önerisinde bulunuyorum dostlarıma.

Hayatını kurtaran, mutluluğu ve başarıyı yakalayan, hayallerini gerçekleştiren herkes kendisinin LİDERİDİR. Lider olmak iyi bir şeydir. İnançlı, istikrarlı, ne istediğini bilen, sevdiklerine değer veren insan, LİDER RUHLU İNSANDIR.

 Kendi hayatımızı kurtaracak kararları almak ve fikirler üretmek için cesaretimizi toplayalım. Aslında çocuklukta kalan hayaller  yeni bir başlangıcın işaretiydi.  Yeni bir hayat başlıyordu bizim için. Bunu anlamalıydık. Çocukluğumuzun bitmesi, işimizin daha yeni başladığının ispatıydı oysa. Biz başkalarına güvendik. Kendimize değil. İnsanlara itimat ettik. Hayallerimizi havale ettik. Çocuklukta unuttuk.

Hayatta kendi başarılarınızın olmasını istiyorsanız, kendi düşüncelerinizle, size ait olan  hedeflerinizle yola çıkmalısınız.

Hayatınıza yön vermek, mutlu olmak, hayallerinize sahip çıkmak istiyorsanız, bugünden tezi yok, kendi yüreğinizin sesini dinlemeli ve kendi beyninizin düşüncelerine, hayallerinize sahip çıkmalısınız.

Bunu yapmanın zamanı gelmedi mi ?

Peki, tamam, hadi o zaman.

Hayata ve hayallere sarılmanın tam zamanı şimdi.

Bu hayat sizin ! Sizi sizden daha çok düşünecek kimseyi beklemeyin. Ne olmak istediğinizi, ne olduğunuzu bir düşünün artık. Nasıl daha iyi, daha mutlu, daha başarılı olabilirsiniz ? 

Hayatta sizin için neyin gerekli olduğunu hissediyorsanız onlarla ilgilenin.

Gözlerinizi kapatın ve ruhunuz hayal etsin.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.