Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
23.06.2022 - 10:09
Haber Merkezi
T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2022/249 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz tapu kaydında Düzce/Merkez , Yörükler Mah., Uzunkaraağaç mevkii, 393 ada 1 parsel , 1. Kat 6 bağamsız bölüm numara, 71/846 arsa pay paydalı, bağımsız bölüm niteliği mesken , ana taşınmaz niteliği 5 katlı betonarme apartman ve arsası, ana taşınmaz yüzölçümü 348,51 m2 olarak kayıtlıdır. Satışı yapılacak taşınmazın tam hissesidir. 6 nolu bağımsız bölüm, bulunduğu binanın 1. katında yer almaktadır. Yapı betonarme tarzda yapılmıştır. Konu taşınmaz dosya içersinde mevcut Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 25.3.22 tarih 40307 sayılı yazısı ekindeki onaylı mimari projesine göre antre+içerisinde mutfak bulunan oturma odası+yatak odasıı + banyo-wcden oluşmaktadır. Projesine göre net 36,19 m2, brüt 40,53 m² alana sahiptir. Dış kapısı çelik kapıdır. Apartman merdivenleri mermer kaplama olup, korkulukları bulunmaktadır. Bina içi zeminler ve merdivenler mermer kaplama, korkuluklar alüminyum doğrama, duvarlar alçı üzeri boyalıdır. Dış cephesi sıvalı,yalıtımlıve boyalıdır. Çatısı kiremit kaplıdır. Pencereler pvcdir. Taşınmazın doğalgaz aboneliği bulunmaktadır. Yapıda asansör bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın içerisinde kimse olmadığından dolayı içerisine girilememiştir. Bu nedenle incelemeler dışarıdan ve onaylı projesi üzerinden yapılmıştır.Yakın çevresinde işyerleri, marketler, meskenler, site, eğitim kurumları bulunmaktadır. Elektrik, yol, su ve altyapı hizmeti vardır. Yola cepheli durumdaki taşınmazın eğimsiz düz arazi vasfında olduğu görülmüştür. Düzce Valiliğine kuş uçuşu 7,00 km, Düzce Üniversitesine kuş uçuşu 1,50 km, Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminaline kuş uçuşu 8,00 kmuzaklıktadır.
Adresi Orhangazi Mahallesi 537. Sokak No: 1 / 6 Merkez / DÜZCE
İmar Durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut Alanı olarak planlanmıştır
Kıymeti 162.120,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 31/08/2022 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü 30/09/2022 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/249 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar