Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
18.06.2022 - 09:29
Haber Merkezi
T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2021/3491 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Düzce ili Merkez ilçesi, Hamidiye mah.47 Ada 317 Parsel Zemin kat 98/500 arsa paylı,567,18 yüzölçümlü, 1 nolu bağımsız bölüm olan mesken nitelikli taşınmazın borçluya ait 1/4 hissesi satışa çıkacak olup bilirkişi raporuna göre;Kıymet takdirine konu olan taşınmaz Düzce İli, Merkez İlçesi, Hamidiye Mahallesi 47 Ada 317 Parseldir. 1 nolu bağımsız bölüm zemin katta, 4 nolu bağımsız bölüm 2. Katta yer almaktadır.Covid-19 salgını sebebiyle bütün değerlendirmeler Düzce Belediyesince onaylı projesi üzerinden yapılmıştır. 1 numaralı bağımsız bölüm 90,00 m² net, 100,00m² brüt alana sahip olup, 3 adet yatak odası + mutfak + salon + antre+hol+wc + banyo+ebeveyn banyolu yatak odası + balkondan oluştuğu projeden anlaşılmıştır. 4 numaralı bağımsız bölüm 113,74 m² net, 128,00m² brüt alana sahip olup, 3 adet yatak odası + mutfak + salon + antre+hol+wc + banyo+ebeveyn banyolu yatak odası + 2 adet balkondan oluştuğu projeden anlaşılmıştır. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Yapının pencere plastik doğramadır. Apartman girişi ve merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven kenarları demir korkulukludur. Bağımsız bölümlerin girişleri çelik kapılıdır. Çevresinde işyerleri, marketler, meskenler, site, eğitim kurumları bulunmaktadır. Elektrik, yol, su ve altyapı hizmeti vardır. Yola cepheli durumdaki taşınmazın eğimsiz düz arazi vasfında olduğu görülmüştür. Düzce Belediyesine kuş uçuşu 1,75 km, Düzce Valiliğine kuş uçuşu 1,35 km, Düzce Devlet Hastanesine kuş uçuşu 2,00 km uzaklıktadır.
Adresi Hamidiye Mahallesi 1210. Sokak No:4/1 Merkez / DÜZCE
Yüzölçümü 567,18 m2113,74 m² net, 128,00m² brüt
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planında “Konut Alanı” olarak planlanmış, ayrık nizam, 3(üç) kat, yapılaşma hükümleri belirlenmiştir.” denilmektedir.
Kaydındaki Şerhler 02/09/2008 Tarih ve 11888 yev. No ile yönetim planı şerhi vardır.
Kıymeti 52.500,00 TL KDV Oranı %1
1. Satış Günü 06/10/2022 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü 04/11/2022 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/3491 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar