Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
8.06.2022 - 10:20
Haber Merkezi
T.C.
DÜZCE
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2021/29 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri-Adresi Düzce İl, Merkez İlçe, Şerefiye Mah. 78 Ada, 75 Parsel. Tapuda arsa niteliğinde. Üzerinde herhangi bir yapı yok. Taşınmazın batısında 7 metrelik imar yolu var. Taşınmazın bir kısmı imar yolu üzerinde kaldığından terkleri mevcut. Batısı 331.Sokağa cepheli. Rasim Betir Paşa Bulvarına 80 m, Atatürk Bulvarına 130 m, İstanbul Cadd.ne 500 m, Düzce Valiliğine 1420 m, Düzce Belediye Binasına 870 m, Şehir merkezine 1120 m, Düzce Atatürk Devlet Hastanesine 2600 m, Namık Kemal İ.Ö.Okuluna 510 m mesafede. Etrafında yeni yapılmış apartman binaları, eski müstakil binalar ve ticari işletmeler var. Yolları asfalt. Toplu taşıma araçlarının duraklarına ve ana arterlere yürüme mesafesinde. Elektrik, su, doğalgaz, telefon ve internet gibi Belediy hizmetlerinden faydalanmakta.
Yüzölçümü 220,12 m2Arsa Payı Yok
İmar Durumu :Var. İnşaat tarzı 'Konut Alanı+Yol Alanı' olarak planlı. Blok Nizam, 4 Kat. MaksTaks:0.60yapılaşma hükümleri mevcut.
Kıymeti 753.031,00 TL KDV Oranı %8
Kaydındaki Şerhler Düzce, Merkez, Şerefiye Mah. 78 Ada, 73 Parsel ile ortaklığı var.
1. Satış Günü 25/07/2022 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü 26/08/2022 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : DÜZCE 1.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/29 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar