Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Taşınmazın Açık Arttırma İlanı

Düzce İcra Dairesi

Taşınmazın Açık Arttırma İlanı
21.01.2022 - 12:15
Haber Merkezi

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2021/347 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Satışı yapılacak taşınmaz tapu kaydında ; Düzce/Merkez , Darıcı Mahallesi , 705 ada 13 parsel , 1. Kat 8 bağımsız numaralı , 80/920 arsa pay paydalı, bağımsız bölüm niteliği mesken , Ana taşınmaz niteliği Üç katlı Betonarme Apartman ve arsası nitelikli , ana taşınmaz yüzölçümü 890,58 m2 kayıtlıdır. Satışı yapılacak 1. Kat 8 bağımsız numaralı bağımsız bölümün tam hissesidir. 705 ada 13 nolu parselin üzerinde 1 adet yapı bulunmaktadır. Kıymete konu 8 nolu bağımsız bölüm binanın 1. katında bulunmaktadır. 8 nolu bağımsız bölüm antre + mutfak + yatakodası + salon + 2oda + banyo + balkondan oluşmaktadır. Bağımsız bölümün projesine göre net alanı 92,68 m², brüt alanı projesine göre 105,00 m² dir. Taşınmazın Dış kapısı çelik kapıdır. Pencereler PVC doğrama olup ısınma kombi ile sağlanmaktadır. Taşınmazın balkonu cam balkon ile kapatılmıştır. Dış cephesi sıvalı,yalıtımlı ve boyalıdır. Çatısı kiremit kaplıdır. Yapı bahçesinin etrafı çevrilidir. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını sebebiyle İncelemeler dışarıdan ve onaylı projesi üzerinden yapılmıştır.Yakın çevresinde işyerleri, cami, müstakil meskenler,siteler ve apartmanlar bulunmaktadır. Elektrik, yol, su, doğalgaz ve altyapı hizmeti vardır. Yola cepheli durumdaki taşınmazın eğimsiz düz arazi vasfında olduğu görülmüştür. Düzce İli, Merkez İlçesi, Darıcı Mahallesi 705 ada 13 nolu parsel Düzce Otogarının doğu cephesinde 5738. Sokak üzerinde bulunmaktadır. Düzce Belediyesine kuş uçuşu 1,20 km, Düzce Valiliğine kuş uçuşu 1,70 km , Düzce Adliyesine kuş uçuşu 1,90 km uzaklıktadır. Çevresinde bahçeli meskenler, apartmanlar, Düzce Otogarı, ticari faaliyet gösteren işyerleri bulunmaktadır.
Adresi Darıcı Mahallesi 5737. Sokak No:3 D:8Merkez / DÜZCE
İmar Durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında kaldığı Ayrık nizam 4 kat, Taks:0.30 Kaks:1.70 yapılaşma hükümleri belirlenmiştir.
Kıymeti 241.500,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler : 28/09/2015 -18001 ve 30/092015-18196 yevmiye noluotoparak bedeline ilişkin tahhütname bulunmaktadır., 03/03/2016-4614 yevmiye nolu Yönetim planı , 15/07/2018-16088 yevmiye nolu Km ye çevrilmiştir şerhli .
1. Satış Günü 02/03/2022 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü 30/03/2022 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/347 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar