Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Taşınmazın Açık Arttırma İlanı

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

Taşınmazın Açık Arttırma İlanı
13.01.2022 - 09:13
Haber Merkezi

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ
2015/8937 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz tapu kayıt örneğine göre; Düzce ili, Merkez ilçesi, Aziziye Mahallesi, 1070 Parsel numaralı ana taşınmaz 155,00 m2 yüzölçümüne sahip olup 'Bahçeli Ev' niteliğindedir. Satışı yapılacak taşınmazın tam hissesidir. Taşınmazın mevcut durumda üzerinde bir adetiki katlı betonarme mesken binası bulunmaktadır. Binadan arta kalan kısımlar ise bahçe olarak kullanılmaktadır. Ana taşınmaz dikdörtgen bir geometrik şekle sahiptir. Topografik olarak düz ve meyilsizdir. D-100 (Ankara-İstanbul) Karayolunun kuş uçumu yaklaşık 270 metre güneyindedir.Nezih Tütüncüoğlu Bulvarının kuş uçumu yaklaşık 300 metre batısındadır. Doğusu Çetin Sokağa cephelidir. Diğer kenarları komşu parseller ile çevrilidir. Ana taşınmaz Düzce Valiliğine yaklaşık 2150 metre, Düzce Belediyesine yaklaşık 2750 metre Düzce Şehir Merkezine (Merkez Büyük Cami) yaklaşık 2450 metre mesafededir. Düzce Atatürk Devlet Hastanesine yaklaşık 650 metre mesafededir. Kapalı Pazar Yerine yaklaşık 50 metre mesafededir. Avni Akyol İlkokuluna yaklaşık 450 metre, Aziziye Mahallesi Osmangazi Camisine yaklaşık 170 metre mesafededir. Ana taşınmazın yolları asfalttır. Araç ve yaya ulaşımına müsait yollara sahiptir. Her mevsim taşınmaza ulaşım kolaydır. Toplu taşıma araçlarının duraklarına yürüme mesafesindedir.Taşınmaz belediye mücavir alanı içinde olup imar planı dahilindedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet gibi kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmaz Düzce ilinin eki mahallelerinden biri olan Aziziye Mahallesi sınırları içindedir. Eski yerleşim bölgesidir. Etrafında yüksek yoğunlukta yapılaşmalar bulunmaktadır. Genel itibari ile etrafında müstakil tarzda inşa edilmiş iki üç katlı eski ve yeni yapılmış binalar bulunmaktadır. Taşınmazın sınırları içerisinde bir adet taban alanı 118,00 m2 olan iki katlı betonarme mesken binası bulunmaktadır. Binanın çatısı örtülü dışı sıvalı ve boyalıdır. Kapı ve pencere doğramaları takılıdır. Elektriği ve suyu bağlıdır. İki adet meskenden oluşmaktadır. Binanın başına gelinmiş kapısı çalınmıştır. Kapıyı açan olmadığı için içerisine girilememiştir. Binanın dış kapı numarası '6' şeklindedir.
Adresi Aziziye Mahallesi, Çetin Sokak, No:6, Merkez/Düzce Düzce Merkez / DÜZCE
İmar Durumu Ayrık Nizam, 3 Kat, Taks:0.40, Kaks:1.30 şeklinde yapılaşma hükümlerinin belirlenmiş
Kıymeti 473.220,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 25/02/2022 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü 25/03/2022 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/8937 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar