Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
Necmettin Şahin
Necmettin Şahin

Gazete: Düzce Damla Gazetesi

[email protected]

FUTBOLA DAİR

  • 25.08.2022 16:35

Pazar günü, Düzcespor sezonun ilk maçına çıkacak. Düzceliler ve Düzcespor sevdalıları özlemle tribünleri dolduracaklar.

Futbol, dünyada ve bizde popüler bir oyun. Milyonlar takip ediyor bir maç tv ve gazetelerde günlerce tartışılıyor. Futbolun seyircisi ve reklamı çok. Pazarlaması da iyi ne yazık ki bizde kalitesi düşük.

Spor branşları içinde futbol şımarık çocuk gibidir, tembellik ve haylazlık vardır. Küçük başarılarla kendimizi avuturuz. Yaşlı oyuncularla takımlar kurulur. 20-21-22 yaşındaki oyuncular kaybolup gider.

Futbolun dışındaki branşlarda hızla gelişiyoruz çünkü; Kulüpler kurumsallaşıyor. Para, akıl ve yönetim becerileri devreye giriyor, ardından başarı geliyor. Salon sporlarında Anadolu Efes, Vakıfbank, Eczacıbaşı kulüplerinin başkanlarını çoğu insan tanımaz. Ama başarıları ortada.

Futbol hayatın ta kendisidir; sevinç, üzüntü, coşku, heyecan, keder… Bu duyguları 90 dakika içinde yaşarız. Tıpkı hayat gibi…

Bu hikaye bu yılda devam edecek. Düzce’ye misafir takım taraftarları gelecek. Tahriklere kapılmadan Düzcespor’u sabırla desteklemeliyiz.

Maçları; Anne - baba - çocuk yani ailenin hafta sonu keyfine dönüştürmeliyiz.

Şehir takımı sahiplenilip desteklediğinde, değerli ve başarılı duruma geliyor. Şehrin reklamı yapılıp markalaşıyor aynı zamanda kulüp ve şehir kazanıyor.

“Biz hepimiz bir olduk” anlayışını benimsemeliyiz.

 Düzce’ye yakışacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.