Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
Necmettin Şahin
Necmettin Şahin

Gazete: Düzce Damla Gazetesi

[email protected]

HASRET BİTTİ

  • 8.08.2022 17:04

Üç dönem hazırlık kampını tamamlayan Düzcespor, kamp sonu Kırklarelispor’la kendi sahasında hazırlık maçına çıktı.

Düzcespor sevdalısı İhsan Çetin abi olmayınca, maçı kanadı kırık kuşlar gibi izledim. Güzel anıları belleğimizde kalacak.

 

Her ne kadar hazırlık maçı olsa da gelecek için bilgi edindik. Geçen yıldan kalanların sayısı az. İlk onbir de sadece üç eski oyuncumuz vardı. Yeni transferler sahne aldı. Göze batanlar oldu. İlerleyen günlerde net bilgi sahibi olabiliriz.

 

Hocanın oyun felsefesi 4-3-3 ve bazen üçlü defansa döndü. Teknik ekibin istediklerini futbolcular tam olarak uygulayamadılar. Hocamız yedek kulübesinden fazla çıkmadı, yardımcısı oyunu yönlendirdi. Hocanın saha kenarındaki duruşu, oyunu okuması, oyuncuların iletişimi ve vücut dilini göremedim. Önümüzdeki günlerde görürüz.

 

Yorgun geçen kamp döneminden sonra futbolcular iyi niyetle mücadele ettiler. Maç bitse de izine çıksak modundaydılar.

 

Teknik direktörümüz, Kaleci Ersin, Savaş Polat, M.Talip Pazarlı, Kerem Keleşoğlu, Kerem Kaya, Berkehan Biçer, Hasan Küccük, Altarhan, Timur ve Mehmet Özdiraz’dan kesinlikle faydalanır. Takımın iskeletini bu oyunculardan oluşturur. Bu arada gidenler ve gelenler olacaktır.

 

Yeni sezonda nasıl başarılı oluruz?

 

Futbolcularla samimi ve güçlü bağ kurulmalı.

Futbolculara oyunun bir parçası olduğu hissettirilmeli.

Rotasyonu geniş tutup her oyuncuya şans verilmeli.

Teknik ekip kendini geliştirmeli.

Akıllı ve sabırlı yatırımlar yapılmalı.

Finansal açıdan dikkatli olunmalı.

Takım olgusu oluşturulmalı.

 

Futbolda yaşama dair her şey vardır. Yeni sezonda başarı, huzur, sevinç, coşku ve heyecan bizle olsun. Üzüntü, keder bizden uzakta dursun.

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.