Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
Necmettin Şahin
Necmettin Şahin

Gazete: Düzce Damla Gazetesi

[email protected]

Önümüzdeki süreçte neler yapabiliriz?

  • 6.06.2022 10:38

Gazetemizin 20.05.2022 tarihi baskısında başlıkta belirtilen konu hakkında birkaç görüş sunmuştum.

Türkiye Futbol Federasyonu 2021-2022 sezonunu tescil etti. Yeni sezon için kulüpler çalışmanın içine girdiler. Biz, taraftarlar hep başarı isteriz. Başarının gelmesinde en önemli etkenlerden biri finansal yapıdır. Gökhan Kapoğlu ve ekibi ateşten gömlek giydiler. Hepimizin beklediği şampiyonluğu bize yaşattılar.

Bu andan itibaren, sen - ben demeden biz olmalıyız. Düzce tüm dinamikleri ile birliktelik sağlamalıdır. Az - çok demeden kampanya düzenlemeli, taraftarlar başarıyı görmek istiyorsa destek sağlamalı, bireylerin ve kurumların çorbada tuzu olmalıdır.

Hep söylenir - yazıları. Düzcespor bu şehrin daha iyisi oluşuncaya kadar marka değeridir. Bu şehrin seçilmiş ve atanmış değerli yöneticileri kulüple ortak çalışmaların içinde olmalı, liderlik ve insan yönetimindeki vasıflarını kullanmalıdır. Yetkisi ve bilgisi olanlar bir araya gelmeli, aynı amaç için çalışmalıdır. Her kurumun yapabileceği katkı mutlaka vardır. Adım adım gerçekleştirmek gerekir.

Şöyle ki; kulüp ekonomik olarak sağlıklı yapıya kavuşmalı. Kendi kendine yeter hale gelmeli. Sıkıştırılmış mali yapı ile yönetilmeli. Sağlıklı bilançoya sahip olmalı. Gelirden çok harcayıp, borç sarmalarına girmemek gerekir. En önemlisi Denetleme Kurulu kulüp ticari faaliyetlerini kongre üyelerine ve taraftarlara şeffaf ve özenli çalışma ile sunmalı, finansal yönetimdeki zorluklar göz önüne serilmelidir.

Futbol şımarık çocuk gibidir. Tembellik ve haylazlık vardır. Küçük başarılar abartılır. Geçmişe takılıp kalınabilir. Günü yaşarsınız. Oysa, ileriyi görmek gerekir. Seçilmişler - atanmışlar ve yönetim birlikte akıllı ve sabırlı yatırımlar yapmalıdır. Senelerdir kaybettiğimiz heyecanlı bu sene bulduk. Kıymetini bilmek gerekir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.