Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
Necmettin Şahin
Necmettin Şahin

Gazete: Düzce Damla Gazetesi

[email protected]

Anlamlı galibiyet

  • 24.02.2022 10:46

Hafta sonu, yaşadığımız coğrafyaya ilk cemre düştü. İnanışlara göre cemre baharın habercisidir. Bu maçta cemre ile şampiyonluğun ışığı da göründü.

Futbol için atmosfer mükemmeldi. Taraftarlar, zemin, güzel hava, oyuncular ve teknik ekipteki kazanma arzusu… Sıkı bir yumruk gibi olmuş, bir yumrukla nakavt etmeyi bekliyorduk.

İlk yarıda oyun kurmada zorlandık. Üç gol pozisyonunu cömertçe harcadık, bitirici olamadık. Düzcespor’un ikinci yarılara verimli başlama yüzdesi yüksek. Taraftarlar da desteğini gösterip, takım da kazanma karakterini sahaya yansıtıyor. Futbolun kazanma anlamında olumlu taktiklerini uyguladık. Rakibin zayıf anını yakaladık ve direncini kırdık. Kulübeden de olumlu yararlanıp, kazanmaya yetecek kadar oynadık. Şampiyonluğa oynayan takımlar, skor odaklı mücadele ederler. Rakip direnç gösterir, sert fauller yapar sizi yıldırır, oynatmamak için her yolu dener. Bu nedenle doksan dakika güzel futbol göremezsiniz. Önümüzdeki maçlarda çok şeylere şahit olacağız. Sahadaki her sporcunun karakter ve davranış özelliği vardır. Şampiyonluğa oynayan takımlarda alınganlık yapan, küsen oyuncular vs görürsünüz.

Burada devreye hoca ve yardımcıları girer. Liderlik ve insan yönetimindeki vasıflarını gösterip, krizi çözerler. Futbolda hedefe ulaşmak için, farklı unsurların bir araya gelip, görevlerini yapmaları ile başarı yakalanıyor. Yönetim, teknik ekip, futbolcu grubu, taraftarlar ve medyanın aynı heyecanı taşıması gerekir. En önemlisi taraftarlar olarak sosyal medyada yazılanlara ve söylenenlere takılmadan takımı desteklemeliyiz.

Futbolcular ve teknik ekip rakiplerimizin kazandığı veya kaybettiği puanlarla değil, kendimizin kazanacağı puanlara odaklanmalıdır. Medya takımı ve teknik ekibi motive edici yayınlar ve programlar yapmalı. Şehrin dinamikleri yönetimi yalnız bırakmamalı, taşın altına elini koymalıdır. Zafer kazanıldığında kahramanlar çok olur. Eğer gerçek kahraman olmak istiyorsanız, Düzcespor’un yanında olmalısınız. Şimdi Düzcespor zirvede adım adım yürüyor. Nazar değmesin inşallah.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.