Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
Necmettin Şahin
Necmettin Şahin

Gazete: Düzce Damla Gazetesi

[email protected]

Bir Puan da İyidir

  • 14.12.2021 09:11

Pandemiden dolayı deplasman maçlarını izleyememiştim. Ankara’nın yakın olmasını fırsat bilip arkadaşlarla Altındağspor maçına gittik.

Oyuna; lidere yakışan, mücadele ve kazanma arzusu üst seviyede başladık. Yirmi dakika içinde üç gol pozisyonu bulduk. Dördüncü pozisyonda golü attık. Akabinde oyunu üçüncü bölgeye yıkan, üretkenlik yapan takım yerine bambaşka Düzcespor görmeye başladık. 1-0 tehlikeli skordur. Bu dakikalarda kalecimiz mutlak bir golü önledi. Rakip yarı sahada oyuncumuz,  pas tercihinde hata yaptık. O top geldi kalemize gol oldu. Futbol hatayı affetmez, yaparsan gol ile cezalandırılırsın. Altındağspor kanat bindirmeleriyle defansımızı zorladı. Özgüven kazandılar. Maçı istediklerini bize hissettirdiler. Sahanın her tarafından oldular.

            İkinci devrede işlerin iyi gitmesini arzu ettim. Bundan önceki maçlarda, takımımız ikinci yarılarda daha çok isteyen ve doğruları yapan sistemle oynardı. Bu kaçta defans çoğu zaman sakin kalmayı başardı. Geriden ayağa toplar atarak oyunun başlangıcını sağladılar. Ama orta sahamız oyunun yönünü ve hızını ayarlayamadı.

            Çok isteyip, çok çalışarak maça hazırlansanız bile olmayınca olmuyor. Bu maçta alınan 1-1’lik sonuç iyidir.

 İkinci yarı maçlarını daha çekişmeli geçeceği kesin. Şu sıralar tüm takımlar yetersiz bölgelerine bütçelerine uygun takviye planları yapıyorlar. İnşallah birbirini tamamlayan oyuncular transfer edilir. 2022 yılı bize başarı, mutluluk ve şampiyonluk getirsin.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.