Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SEZON BİTTİ

  • 22.05.2023 10:09

Yeni sezonda umutla başlamıştık, hayal kırıklığı ile sona erdi. 

Aradığımız her şey futbolun içinde var. Çoğu zaman hayata benziyor. Sezon içinde, hatta 90 dakika içinde bile sevinç, üzüntü, coşku, heyecan, keder ...

Büyük hayalleri, vizyonu olanlar başarır. Yönetiminde büyük hayalleri mutlaka vardır. Günümüz şartlarında ekonomi çok önemli. Kulüp, ekonomik anlamda mali altyapılar ile güçlendirilmelidir. Faaliyetlerini kendi gelirleri üzerinden kurmalıdır. Şehir yönetime destek olmalı, yalnız bırakmamalıdır. Takım birkaç yıl sıkılaştırılmış mali yapı ile yönetilmelidir. Borç sarmalına girmeden kendi kendine yeter hale gelmesi gerekir. Unutulmasın, hızlı yükselişlerin inişi de sert olur.

Bir takım nasıl başarılı olur? Eski yıldızlardan uzak durulmalı. Kaliteli ve genç oyuncular bulunmalı ki, taktikleri anında uygulasınlar. Zengin kadro değil, doğru oyuncular başarıyı getiriyor. Öncelikle kaliteli omurga oluşturulmalı, etrafını tamamlamak için birbirine tamamlayan oyuncular olmalıdır. İyi oyuncusu ve iyi hocası olan takımlar istikrar yakalar. Teknik ekip genç ve başarılı olmalı, liderlik ve insan yönetiminde gelişim göstermelidir.

Bu sezon bitti. Ders çıkarmamız gereken gelişmeler olmuştur. Şimdi daha tecrübeliyiz. Her başlangıç bir umuttur.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.