Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
Necmettin Şahin
Necmettin Şahin

Gazete: Düzce Damla Gazetesi

[email protected]

TOPARLANMA ZAMANI

  • 14.03.2023 09:53

Düzce Cam Düzcespor, deprem felaketi nedeniyle lige verilen zorunlu ara, bay geçen bir hafta ve bir ayı geçen uzun aradan sonra Menemenspor maçına çıktı. Düzcespor, maça ev sahibi olduğunu hissettirerek başladı. İstekli olduğumuzu gösterdik. Ama maç eksikliği nedeniyle oyunu domino edemedik. Maç öncesinde kendimizi favori görüyorduk. Ancak; Menemenspor’un son beş maç grafiği bizden iyiydi.
    Teknik ekip ve futbolcular bir arada oluyorlar. Hafta içinde çalışıp oyunu kurguluyorlar. Hafta sonu da meyvesini almak istiyorlar. İlk on bir sahaya çıktığında taraftarların çoğu memnun olmuyor. Bizlerde kendimizce fikirler üretiyoruz. Sonunda hocanın bir bildiği vardır deyip maçı izliyoruz. Son haftalarda ki düşüş ortada sonrada oyuna girenlerinde katkısı olmuyor. Antrenörler kalıplaşmış ezberlerden kurtulamıyor. Düşündükleri şablondan çıkmıyor. Oysa, kendi sahamızda daha farklı formatla oynayabiliriz. Yaşlı yıldızları takıma metne edince kendimizi başarılı görüyoruz.
    Düzcespor, Menemenspor’u burada yenmeli. Çünkü, biz daha kaliteli oyunculara sahibiz. Futbolcuların bireysel olarak yapabileceği çok şeyler var. Topla daha çok oynamaları, şut çekmeleri, gol beklentisi yaratmaları, psikolojik üstünlük sağlamaları gerekiyor. Sonunda beraberlikte patinaj çekiyoruz.
    Ne yazık ki! Gün değişiyor, gerçekler değişmiyor. Futbolu güzel hale getiren dolu tribünlerdir. Futbolu izlenir hale getirmek gerekir. Düzcespor’un düşüş periyodu, maraton tribünün sökülmesiyle başladı. Yönetim, emek, zaman ve para veriyor, ön görememe sonucunda bunlara yazık oluyor.
    Değerli futbolcular! Sizlerde biraz kımıldayın. Çoğu takımlara göre imkanlarınız iyi, taraftarlar sizin yanınızda. Ekonomik zoruluklar içinde 150 TL bilet parası verip sizleri izliyorlar. Keşke; sizlerde Menemenspor maçını izlerseniz, sıkılırsınız. Futbol bumu? Dersiniz.
    Önümüzde ki hafta iki deplasman maçına çıkıyoruz. Takımın özgüvenini kaybetmemesi gerekiyor. Önce kendi özgüveniniz sonra size destek ve emek verenler için oynamalısınız.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.