Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
Necmettin Şahin
Necmettin Şahin

Gazete: Düzce Damla Gazetesi

[email protected]

GÜZEL BAŞLADIK

  • 30.08.2022 08:30

Yeni sezon başladı. Düzcespor’a destek ve Türk futboluna hayırlı olsun. Sezonun ilk maçında taraftarlar ilgi gösterip, tribünleri doldurdular. Heyecanlarını ve enerjilerini sahaya yansıttılar.

Rakip, bilinen bir takım ama tam hazır değildi. Tribünlerin beklentisi güzel futbol ve galibiyet. Oyunu rakip sahaya taşıyıp, sağlı sollu ortalarla grubumuzda sezonun en erken golünü attık.

Yeni transferler ilk maçta sahne aldılar. İlk onbir de geçen yıldan sadece Ersin ve Elçin görev aldı. Takımı oluşturan futbolcular kalitelerini gösterdiler. 3-1’lik galibiyeti, değerli abim İhsan Çetin’e armağan ediyorum.

Maçta, yetersiz kaldığımız pozisyonlar, bölgeler hatalarımız oldu. Bunlar futbolun doğasında var oyuna katkı sağlayan tüm oyuncuları tebrik ederim. Endişe duymadan, seyir zevki güzel maçlar izleyeceğimize inancım tam. Oyun formatımız bu yıl farklı. Teknik ekibin elinde 4-5 hamle oyuncusu var. Takım için bu oyuncular kazanç.

Teknik ekip, ciddiyet içinde çalışmalar yapar. Hatalar üzerinde çalışır, uyum sorununu en kısa zamanda çözerse, futbolcular ciddiyet içinde çalışmalarına devam ederse, güzel bir takım oluşur.

Düzcespor ve diğer takımlar tam hazır değiller.

Sezon öncesi kamp çalışmalarında oyuncuları tanıyıp, hazırlık maçlarında tüm oyuncular izleniyor. İdeal kadroyu lig başladığında görüyoruz. Oyuncuların birbirini tanımaları, uyum sağlamaları, kondisyonları, teknik ekibin oyun felsefesi ve taktiklerin oluşması için 5-6 hafta gerekir.

Sezonun ilk maç yazısında, öne çıkan oyuncuları ve hazır olmayanları yazmadım. Hepsi iyi niyetle karakterlerini sahaya yansıttılar.

Maçları takım oyunu kazanır, yıldızlar değil. İyi futbolu da iyi oyuncular oynar. Düzcespor’da bu değerler var.

Biraz sabır…

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.