Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Tozan’dan MHP’ye hayır çağrısı

Tozan’dan MHP’ye hayır çağrısı
21.02.2017 - 09:44

Tozan, referandum süreci ile ilgili yaptığı basın açıklamasında “ Kamuoyunu referandum sürecinde MHP ve AK Partinin ortak hareket edeceği konusu meşgul etmektedir. Biz bu durumun altında yatan gerçeğin anketlerde HAYIR oyunun önde olduğundan kaynaklandığını biliyoruz. Elimizdeki anketlerde de HAYİR önde gitmektedir “ dedi.
 
MHP’lilere çağrıda bulunan Tozan ‘  Şahsen her ne kadar Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı olsam da ve siyasi kimliğim üzerinden açıklamalar yapsam da, herkes bilmelidir ki; konunun siyaset üstü olduğu aşikar bir durumdur. 16 Nisan akşamına kadar rozetimi kenara koymaya ve tüm hayır diyenler ile ortak çalışmaya hazırım. Biz siyaseti Millet ve Memleket için yapıyoruz. Referandumun önemini çok iyi biliyoruz. Parti önceliklerimiz olamaz, olması söz konusu da olamaz. Milliyetçi camianın büyük çoğunluğu hayır diyor ben onları davet ediyorum gelsinler bir olalım sandıktan HAYIR-lı sonuç çıkarmak, demokrasimize sahip çıkmak için beraber yürüyelim. Kendilerine her türlü desteği vermeye de hazırım. Milletimizin tamamının sorumluluğunu üzerimizde hissediyoruz . Derdi Millet ve Memleket olan olan herkese kapımız açıktır. Çünkü bu son viraj  ve sonrası demokrasi adına uçurumdur” diye konuştu.

MHP TABANINA ANLATAMADIKLARINI MİLLETE NASIL ANLATACAK
Mhp’nin muhalifleri ve Milliyetçi camiada ağırlığı belli olan isimlerin hayır dediğini söyleyen Tozan “Soruyorum; Mhp kendi tabanına anlatamadığı gerçekleri millete nasıl anlatacak? Anlattıklarının ne kadar karşılığı olacak? Dikkat edilirse HAYIR diyenler sözünü yutkunmadan söylüyor, endişelerini ve kaygılarını dile getiriyor. Diğer taraftan ise evet diyenler; hayır diyenleri terörle bir kefeye koyarak siyaset yapıyorlar. Millet her şeyin farkındadır.  16 Nisan akşamı Millet çocuklarının geleceğine sahip çıkarak hayır diyecektir” şeklinde konuştu.