Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzce’de MHP değişimi yaşanacak

Düzce’de MHP değişimi yaşanacak
31.12.2018 - 17:17

Düzce Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bıyık, Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye kendisine bu göreve layık gördüğü için teşekkür etti. 

Toplantıda Gölyaka Belediye Başkan Adayı Murat Altundal, Beyköy Belediye Başkan Adayı Orhan Arslan, Boğaziçi Belediye Başkan Adayı İlyas Danış, Gümüşova Belediye Başkan Adayı Muharrem Tozan, Cumayeri Belediye Başkan Adayı Mustafa Koloğlu, Çilimli Belediye Başkan Adayı Ömer Demirtaş ve Yığılca Belediye Başkan Adayı Rasim Çam’da kendilerini tanıttılar. 

ADAY ADAYLARINDAN DESTEK

Aday adayları  Özkan Çakar, Celal Kasapoğlu, Hilal Kaşkır, Halil Uzun, Çetin Sarıahmet ve Cemal Aksan’da toplantıya katılarak Erdoğan Bıyık’a destek verdiler. 

DEĞİŞİME İHTİYAÇ VARDI

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Milletvekili Ümit Yılmaz Düzce’nin bir değişime ihtiyaç duyduğunu vurgulayarak “MHP Düzce Teşkilatı olarak adaylarımızı belirledik. Yalnızca Kaynaşlı ilçemiz kaldı. Onu da önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Düzce belediye başkan adayımız Erdoğan Bıyık oldu. Kendisini tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Önümüzde yoğun bir takvim var. Üç ay süreyle çalışmalarımız devam edecek. Belediye ve il genel meclis üyelerimizi belirleyip aday arkadaşlarımızla birlikte çalışmaya başlayacağız. Biz seçimin bittiği gün seçim çalışmalarına yeniden başlarız. Bu sebeple Düzcelilere seslenmek istiyorum; Bizi izlemeye devam edin. Bir şeyleri değiştirmenin zamanı geldi. Bu değişim süreci 24 Haziran’da Düzce halkının vermiş olduğu karar ile başladı. Kartopu yumağından çığa dönüşerek devam edecek” dedi. 

Halkın talep ettiği isimlerle yerel yönetimlerde Düzce’de bir ivme yakalayacaklarına inandığının altını çizen Yılmaz “Biz Düzce’nin en ücra köşesine kadar gidip kendimizi anlatacağız” diye konuştu. 

BIYIK TEŞEKKÜR ETTİ

Düzce Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bıyık ise kenisine destek veren teşkilat mensuplarına teşekkür ederek “Teşkilatımız bize çok büyük bir güç verdi. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin şahsımı belediye başkan aday olarak göstermesinden dolayı kendisine şükranlarımı soruyorum. Tüm teşkilat mensuplarına ve benimle birlikte olan aday adayı arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. 8 adayla yola çıktık. Hepsi birbirinden değerli insanlar. Hepsi birer belediye başkanıdır ve çalışmalarımıza onlarla birlikte devam edeceğiz. Bu birliktelik inşallah seçim sabahına kadar sürecektir” şeklinde açıklama yaptı. 

BAHÇELİ’NİN TALİMATI DİNLENDİ

İl Başkanı İlhami Caboğlu, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin talimatı doğrultusunda seçimi domine edebilecek isimler ile yola çıktıklarını ifade ederek “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Düzce’yi sizden istiyorum demişti. Biz bu görev bilinciyle çalıştık ve tüm ilçelerde seçimi domine edebileceğimiz isimleri belirledik. Önümüzdeki yıllar MHP’nin mührünü vuracağı bir dönem olacak. Düzce’ye bir ruh lazım.  Biz bu ruhu oluşturacağız” dedi. 

KASAPOĞLUNDAN KLAS HAREKET

Toplantının sonunda Aday adaylarından Celal Kasapoğlu seçilmesi halinde uygulayacağı projelerin yer aldığı dosyayı Erdoğan Bıyık’a teslim ederek büyük takdir topladı.