Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MHP İstanbul Ankara ve İzmir'den aday çıkartmayacak

MHP İstanbul Ankara ve İzmir'den aday çıkartmayacak
24.11.2018 - 12:11

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İl ve Belediye Başkanları Toplantısında yerel seçimlerde yapılacak ittifaka ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

MHP Lideri Bahçelinin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

CUMHUR İTTİFAKI MİLLİ BEKA İÇİN ÖNEMLİ

"Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bütün kurum ve kurallarıyla tam olarak oturmalıdır. Yeni sistemin mimarı Cumhur ittifakıdır. Yeni sistemin işlemesi için bu ittifakın devam etmesi gerekmektedir. Bu ittifakın kazasız belasız devam etmesi milli beka için önemlidir. Cumhur İttifakı Türkiyenin ruh köküdür. Cumhur ittifakı Türkiyenin sistemsel açmazlarını telafi etmiştir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi 95 yıllık cumhuriyetimizi gelecek nesillere taşıma görevi üstlenmiştir. Yeni hükümet sisteminden geriye dönüş yoktur."

"PKK-FETÖ ORTAKLIĞI İŞ BAŞINDA"

"PKK-FETÖ ortaklığı iş başındadır. Cumhurbaşkanlığı hükümetini devirmek ve 15 Temmuzda yarım kalan işgali tamamlamak isteyen alçaklar 31 Martta yeniden sahneye çıkacaktır. Bu aşamada susmak gafilliktir, durmak atalet ve aciziyettir. Hükümet kaybetsin de ne şekilde kaybederse kaybetsin demek vatan sevgisine yakışmaz. MHP taraftır, Türkiyenin yanındadır."

"İTTİFAK ÖNERİMİZ ANLAŞILMADI YA DA ANLAŞILMAK İSTENMEDİ"

"Daha önce mahalli idareler seçimlerine ilişkin 4 ayaklı programımızı açıklamıştım. Yeni sistemin yerleşmesinin kurum ve kurallarıyla faaliyetinin en temel gündem olduğunu hatırlatmıştım. Yanlış değerlendirmeler vuku buldu. Yerelde ittifak önerimiz ya anlaşılmadı ya da anlaşılmak istenmedi. Sabote edildik, görüşlerimiz çarpıtıldı. 31 Marta Türkiyenin 2023ten önceki son virajı olarak bakıyoruz demiştim. Cumhur İttifakının tarihi görevinin bir kez daha göstermesini mühim görüyoruz. Biz Cumhur İttifakına asla taktiksel bakmadık. Kızılcahamamda dedim ki İstanbulun dışında her seçim bölgesinde adaylarımız olacaktır. Grup toplantımızda da yerelde ittifak arayışımızın kalmadığını beyan etmiştim. Üstten ve üst perdeden konuşmalar yereldeki ittifak çalışmalarını sekteye uğratmıştı. Bu gelişmeler çerçevesinde yerelde ittifak çalışmaları soğumaya alındı. Ancak ortamın müsait olduğunu gören zillet ittifakının paydaşları birer birer inlerinden çıkmıştır. Beka diyen Cumhur İttifakına her fırsatta bağlılığını haykıran MHP, buna nasıl sessiz kalacak. "

"İSTANBUL, ANKARA VE İZMİRDE ADAY ÇIKARMAYACAĞIZ"

"31 Mart seçimlerinden alınacak sonuçlar için elimizi taşın altına koyacağız. Buradan açıkça ilan ediyorum. MHP İstanbulun yanı sıra Ankara ve İzmirden aday göstermeyecektir. Adalet ve Kalkınma Partisinin adayları kim olursa olsun desteğimiz tam olacaktır. Diğer her yerde adaylığımız vardır, adaylığı belli olan arkadaşlarımız da çalışmaya devam etmektedir."