Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"DÜZCE OVASI TARIMSAL ALANDA DEĞERLENDİRİLMELİ"

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce’de Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) kurulmasını istedi. Yılmaz Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada Düzce’de kurulu olan 5 OSB’nin karma olarak faaliyet gösterdiğini hatırlattı. Verimli Düzce ovasının tarımsal alanda değerlendirilmesini istedi.

"DÜZCE OVASI TARIMSAL ALANDA DEĞERLENDİRİLMELİ"
31.03.2023 - 13:59
Güncelleme 31.03.2023 - 15:12
Haber Merkezi

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda 407 sıra sayılı kanun teklifi üzerine MHP grubu adına konuşma yaptı. Yılmaz açıklamasında Düzce’nin verimli topraklarının tarımsal alanda değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. 

Düzce’ye Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulmasını isteyen Yılmaz “Değerli milletvekilleri, teklifin 4 ve 5'inci maddesiyle Adana ilimize bağlı Karataş ilçemizde tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi kurulmasına imkân sağlanmaktadır. Çukurova'nın önemli bir tarımsal üretim merkezi olduğu göz önünde bulundurulacak olursa madde bölgenin tarımsal kalkınmasına ve tarım üretiminin daha da fazla büyümesine imkân sağlayacaktır.

Ülkemiz son yıllarda artan organize sanayi bölgeleriyle üretim ve ihracatın artmasında oldukça başarılı olmuştur ancak gelişen şartlar organize sanayi bölgelerinin de ihtisaslaşması gerekliliğini ortaya koymuş, bu doğrultuda da ihtisas OSB'lerin kurulumu hız kazanmıştır. Düzce ilimizde bulunan 5 adet OSB karma OSB olarak faaliyet göstermektedir.

Düzce fındık üretiminin yanında verimli ovasıyla tarımsal üretim açısından değerlendirilmeli, tarım ihtisas bölgesi kurularak özellikle fındık gibi dünya üretiminin yüzde 70'inin yapıldığı bir ürünün ham madde olarak değil son mamul olarak ihraç edilerek ihracat gelirimiz ve fındığın ülke ekonomisine katma değeri artırılmalıdır” dedi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler

Resmi İlanlar