Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MECLİS'TE ÜMİT YILMAZ'IN GÜNDEMİ DÜZCE

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Ümit Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda, seçildiği günden bu yana Düzce’de yürüttüğü çalışmaları anlattı. Yılmaz sağlıktan turizme, ulaşımdan fındığa kadar bir çok konuda Düzcelinin sorunlarını çözmek için çabaladıklarını söyledi.

MECLİS'TE ÜMİT YILMAZ'IN GÜNDEMİ DÜZCE
7.04.2023 - 15:46
Güncelleme 7.04.2023 - 15:46
Özel Haber

Göreve geldiğinde Cumhurbaşkanlığı hükûmet sisteminin hızlı karar alma yeteneği ve diğer vekiller ile uyumlu çalışma neticesinde, Atatürk Devlet Hastanesi’nin özellikle ana branşlardaki hekim eksiğinin giderildiğini, ayrıca hastanenin yapısal sorunlarının Sağlık Bakanlığıyla yapılan görüşmeler neticesinde çözüme kavuşturulduğunu söyledi. 

Düzce’nin sağlık alanındaki sorunlarının yine Cumhur ittifakı ile çözülebileceğine dikkat çeken Yılmaz “Akçakoca Devlet Hastanesinin yer teslimi yapıldı, geçen ay ihaleye çıkıldı, ihaleye giren olmadığı için yeniden ihale açılmasını bekliyoruz. Düzce'yi sağlık alanında her ne kadar istediğimiz seviyeye tam anlamıyla getiremediysek de inşallah, önümüzdeki dönemde kalan problemleri Cumhur İttifakı olarak çözeceğiz ve istediğimiz seviyeye ulaşacağız” dedi. 

Vekil seçildiğinde Yığılca-Düzce yolunun yalnızca yüzde 30’luk kısmının yapılmış olduğunu hatırlatan Yılmaz “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğüyle yaptığımız görüşmeler burada da meyvesini verdi. Her ne kadar Yığılca yolunun Dutlar köyü mevkisi ve Akçaören'de yapılması gereken küçük viyadük bitirilememiş olsa da yolun yüzde 85'lik kısmı bitirilerek hizmete açıldı. Ulaştırma Bakanlığıyla yaptığımız görüşmeler neticesinde bu 2 mevkinin de ihalesinin bu yıl yapılarak inşaatına başlanacağı ve yolun en kısa zamanda tamamlanacağı ifade edildi” diye konuştu. 
 

Akçakoca'yı Kocaali'ye bağlayan Melenağzı geçişiile ilgili gelişmeleri de paylaşan Yılmaz “Bakanlıkla görüşmemize ve yolun Karadeniz Sahil Yolu Projesi'nin 5 kilometrelik kısmının bitirilerek yola entegre edilmesini önermemize rağmen maalesef bir ilerleme sağlayamadık. Melenağzı geçişi konusunun da önümüzdeki dönem Cumhur İttifakı olarak çözüme kavuşturulacağına inancımız tamdır” şeklinde açıklama yaptı. 

Ümit Yılmaz, şehir içinde oluşan trafik yoğunluğunun azaltılması için Kuzeybatı Çevre Yolu’nun tamamlanması gerektiğini vurguladı. İki ay içerisinde tamamlanacak Melen Çayı - Hal Kavşağı bağlantısının önemini de vurgulayan Yılmaz “Beyciler, Çoban, Öztürkler ve Olimpiyat kavşaklarının üzerinde trafik baskısını azaltması beklenmektedir” dedi. 

2019 yılında bu yana Düzce’de 3 sel felaketinin yaşandığını ve 8 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Yılmaz,  hala Uğurlu köyünü Kocaali ilçesine bağlayan ve yapımı DSİ 3. Bölge tarafından üstlenilen Bezirgan Köprüsü ile Bahçeköy'ü ve Paşakonağı köyünü Muhacir Taşköprü'ye bağlayan köprünün yapılamadığına işaret etti.

Fındık üreticisi için yapılan çalışmaları da anlatan Yılmaz, TMO’nun bu yıl fiyat düşüşüne sebep olan uygulamasının önümüzdeki yıl sorgulanacağını belirtti. 

Yılmaz, beş yıllık dönem Düzce için, gümrük kurulması, yaylaların turizme kazandırılması, Türk fındığının marka değerinin arttırılması gibi konularda çalışmalar hazırlayarak Bakanlıklara sunduklarını belirtti.

Ümit Yılmaz, 15 adet kanun teklifiyle, 70 adet yazılı soru önergesiyle, 3 adet araştırma önergesiyle ve diğer çalışmalarla Düzce’ye hizmet etmeye çalıştıklarını söyledi.

(Haber: E. Yılmaz)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler

Resmi İlanlar