Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ADAY ADAYI TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce il teşkilatının düzenlediği Milletvekili Aday Adayı Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde salon tıklım tıklım dolarken birçok partili ise adayları adakta dinlemek zorunda kaldı. MHP’nin 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlerde aday adayı olan isimler arasında yer alan eski Belediye Başkanı Keleş’in yanı sıra genç ve nitelikli adayların çokluğu da dikkat çekti.

ADAY ADAYI TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
3.04.2023 - 14:01
Güncelleme 3.04.2023 - 15:31
Haber Merkezi

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerine ilişkin takvim işlemeye devam ederken, Düzce’de seçimlere hızlı bir şekilde hazırlanan Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Aday Adaylığı tanıtım toplantısı düzenledi. Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde yapılan aday adayı tanıtım toplantısı, MHP’lilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Programda belediye eski başkanı Mehmet Keleş’in yanı sıra genç ve nitelikli aday adayları dikkat çekti. 

“KORKMADIK, KORKMUYORUZ, KORKMAYACAĞIZ”
Aday tanıtım toplantısında konuşma yapan Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş, önümüzdeki seçimlerin önemine değinerek seçimlerin Cumhur ittifakı tarafından muhakkak kazanılması gerektiğini vurguladı. Keleş şunları söyledi. “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan genel seçimler ülkemize, milletimize ve Düzce’mize hayırlı ve uğurlu olsun. Şüphesiz yapılan bütün seçimler önemlidir. Ancak önümüzdeki seçim, daha önce yapılan seçimlere göre çok daha fazla önem arz ediyor. Bu seçim adeta göğüs göğüse çarpışmaların olacağı bir meydan muharebesini andırıyor.

Bizler ya bu seçimi kazanacağız, hak galip gelecek veyahut bütün kazanımlarımızı muharebe meydanında bırakmak suretiyle batıl kazanacak. Sizler de görüyorsunuz; karşımızda bazen Kemalist, bazen komünist, bazen Apocu, bazen Cumhuriyetçi, bazen devrimci, bazen İslamcı, bazen ateist, bazen de laik olurken, işine geldiği gibi renk değiştirebilen bir garip cephe var. Cumhur ittifakı olarak bu seçimi kazanmak mecburiyetindeyiz.

Onun için milli birliğimiz, milli güvenliğimiz, ülkemiz ve milletimiz için bu seçim her şeyden daha önemlidir. Bu yüzden çok kıymetli liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli her fırsatta 'Önce devletim ve milletim, sonra partim ve ben' demek suretiyle devletin ve milletin bekası her şeyden daha önemlidir vurgusu yapıyor. Şüphesiz ki; terör ve bölücü faaliyetlerin bitirilmesi, terörle mücadele bizim en önemli meselemiz, adeta kırmızı çizgimizdir. Bu yüzden terör örgütlerine, terör örgütlerinden medet umanlara bu hareket asla geçit vermeyecektir” diye konuştu.  

Çelik: “EYT sorununu MHP ile birlikte zirveye taşıdık”
Kamuoyunda ‘EYT’ olarak bilinen Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarının çözülmesi için büyük bir mücadele verdiklerini belirten Mehmet Ali Çelik, “Düzce'den bir tabut eylemi ile Türkiye'ye ismini duyurmuş ve yapmış olduğu çalışmaları ile burada bulunan değerli arkadaşlarımızın destekleriyle EYT'lilerin sorunlarını zirveye taşıdık. Milliyetçi Hareket Partisi'nin başlatmış olduğu ve söz verdiği bir mücadeleyi bizden sahiplenerek, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne taşıyarak, bakanlık nezdinde, Cumhurbaşkanlığı nezdinde, Bakanlıklar nezdinde görüşmeler yaparak EYT'lilerin sorunlarının çözmünü elde etmiş olduk.

Biz bu mücadeleyi terörize etmeye çalışanların önüne geçtik. Nasıl mı? Bu ülkde sokaklarda eylem yapmak isteyenler, bu ülkede birçok terörist eylem yapmak isteyenler, bunların hepsi toplumun sinir uçlarını ele alarak farklı eylem çeşitleriyle sahaya çıktılar. Bunun bir örneğini Gezi olaylarında gördük. Aynı şekilde sosyal medya üzerinden, EYT üzerinden iktidara ve Milliyetçi Hreket Partisi'ne çok büyük bir karalama kampanyası içerisinde bulunan kişilere karşı biz her zaman dik durduk” şeklinde konuştu.

Av. Sinan Yılmaz; “MHP benim ailem. Çocukların aileleriyle problemleri olabilir”
Yerel seçimlerde MHP teşkilatında görev aldığını ve başarılı çalışmalar sergileyerek birçok belediyeyi aldıklarını belirten Av. Sinan Yılmaz; “Salon partililerimizin teveccühü ile tıklım tıklım dolu. Benim için çok duygusal bir an. Daha önce teşkilatlarda birçok görev aldım. Bu programın hazırlanmasında emek veren teşkilat üyelerimizin salonun sağında ve solunda ayakta olduklarını görüyorum. Haliyle de bende zamanında bu programlarda birçok görevler aldım.  

Şimdi ise aday adayı olarak koltukta oturuyorum. Bu benim için duygusalım. Bunun dışında ailem olarak gördüğüm ve kendimi de evladı olarak gördüğüm MHP’de, bu zor seçimde bütün dünyanın bütün şer odaklarının Türkiye Cumhuriyetinin karşısında olduğu bir seçimde ailemden yana safımı belli ederek aday adayı olduğum için çok duygusalım. MHP’de aday adaylığı pek çok partinin adaylığından benim gözümde daha kıymetlidir. Milliyetçi ülkücü hareketi bir aile kendimi de o ailenin bir evladı gibi gördüm. Evlatların ailelerini ihmal ettiği anlar mutlaka vardır. Evlatların yaramazlık yaptığı zamanlarda vardır ama evlatların ailelerini gururlandırdığı zamanlarda vardır. Özellikle 2019 yerel seçimlerinde tekilatlarımızla, belediye başkanlımızla birlikte çalıştık. 7-24 verilen görevleri yerine getirdiğimizi ve bu bağlamda da ailemizi gururlandırdığımızı düşünüyorum.

Duygusallığı bir kenara bırakırsak Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi dahili ve harici bedhahların bütün şer odaklarının karşımızda birleştiği bir seçim. Biz bu seçimi çok önemsiyoruz. Belki de cumhuriyet döneminin en önemli seçimi. Biz milliyetçi ve ülkücü hareket olarak bu seçimde safımızı belli ettik. Atatsözümüzün dediği gibi ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin. Biz bu deveyi gütmeye talibiz. Bunu da aday adaylarımızla, teşkilatlarımızla, gönüldaşlarımızla kol kola birlik içinde yapacağız. Ama dediğim gibi biz bu develeri güdeceğiz” dedi. 

Solmaz: “MHP ile birlikte benim kocaman bir ailem oldu”
MHP’den milletvekili aday adayı olan Gazeteci Tezcan Solmaz ise “Karşınızda bu şekilde konuşuyor olmak bile bana büyük bir gurur veriyor. Hepinizi çok seviyorum, benim annem ve babam olmadı, eşim ve çocuklarım var, 5 kişilik aileyiz. Her zaman çok büyük bir ailem olsun istedim, işte benim kocaman ailem oldu. Bana bu şansı verdiğiniz için, hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

(Haber: S. Akyol)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler

Resmi İlanlar