Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“YOL HARCIRAHLARI ARTTIRILMALI”

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın memur tayinlerinde verilen yol harcırahlarının arttırılmasını istedi. 

8.06.2022 - 13:51
Güncelleme 8.06.2022 - 13:51
Haber Merkezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda konuşan Yılmaz tayin döneminin başlamasıyla beraber memurların ve ailelerinin taşınmalarının yanında, çocuklarının okul nakilleri, ev kiralama ve eş durumu tayin telaşının da arttığını söyledi.

Lojistik fiyatlarının 2 kat yükseldiğine dikkat çeken Yılmaz yol harcırahlarının arttırılmasını isteyerek “Memurların tayinlerinde sürekli görev yolluğu olarak belirlenen ödemeleri, sene başında kilometre ölçeğinde kararlaştırılmaktadır. Ancak sene başından sonra özellikle Ukrayna-Rusya Savaşı'yla beraber artan petrol fiyatları, lojistik fiyatlarının 2 katından fazla artışına neden olmuştur. Bu durum, bu yıl tayin döneminde eşyasını taşıyacak olan memur ailelerimizi zora sokacaktır. Sene başında belirlenen sürekli görev yolluğu miktarlarının artan lojistik fiyatları ve enflasyon oranlarına göre yeniden hesaplanarak tayin olan memurlarımızın hesaplarına yatırılmasının beklentisi bütün memurlarımızda vardır diyorum, teşekkür ediyorum” dedi.


Editör: E. Varol
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar