Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kademeli Fiyat Esnafada Uygulanmalı

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, elektrik kullanımı için konutlarda uygulanan kademeli fiyat tarifesine esnafların da dahil edilmesini istedi.

Kademeli Fiyat Esnafada Uygulanmalı
4.02.2022 - 10:39
Güncelleme 4.02.2022 - 10:40
Özel Haber

Yılmaz aksi durumda esnafın gelen faturaları ürün ve hizmet bedellerine yansıtacağını, bunun da enflasyonu tetikleyeceğini kaydetti.

“YERİNDE BİR KARAR”

    Konutlarda kullanılan elektrik fiyatlarında uygulanan kademeli fiyat tarifesinin yerinde bir karar olduğuna dikkat çeken Yılmaz “Ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanımızın kademeyi 150 kilovattan 210 kilovata çıkarması doğru bir karar olmuş ve vatandaşlarımız arasında memnuniyetle karşılanmıştır. Ancak, konutlarda yapılan kademeli fiyat tarifesinin esnaflarımıza da uygulanması gerekmektedir” diye konuştu.

“ARTAN FİYATLAR ESNAFIN BELİNİ BÜKÜYOR”

Ümit Yılmaz özellikle artan fatura miktarlarının esnafın belini büktüğünün altını çizerek “350 kilovatsaate kadar esnaf tarafından kullanılan elektrik miktarı lüks bir kullanım olarak değerlendirilmemeli, 350 üzeri kullanımlar da yüzer kilovatsaat hâlinde basamaklandırılarak faturalara yansıtılmalıdır. Aksi takdirde esnafımız gelen faturaları ürün ve hizmetlerine yansıtmak durumunda kalacak, bu durum da enflasyonu tetikleyecektir. Enerji Bakanlığının konuyla ilgili çalışmayı bir an önce yapıp Cumhurbaşkanına iletmesi esnafımızın beklentisidir” diye konuştu.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar