Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Yılmaz ‘Olumlu Dönüşler Bekliyoruz’

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Türk fındığının marka haline getirilmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Yılmaz Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş ile iletişim halinde olduklarını ve olumlu dönüşler almayı beklediklerini kaydetti.

Yılmaz ‘Olumlu Dönüşler Bekliyoruz’
31.01.2022 - 10:17
Güncelleme 31.01.2022 - 10:18
Özel Haber

Bu girişimin fındık üreticisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz “Türk fındığının marka haline getirilmesi ve marka değerinin arttırılması çalışmamızı Ticaret Bakanımız Mehmet Muş’a sunduk. Burada yapılması gerekenleri sahadan aldığımız veriler doğrultusunda bir rapor haline getirdik. Bu hem Düzce için hem de Karadeniz bölgesindeki fındık üreticisi için çok önemli” dedi.

Türk fındığının lezzet, aroma, vitamin ve mineral değeri olarak diğer fındık türlerinden ayrıştığına dikkat çeken Yılmaz yapılması planlanan çalışmaları şöyle sıraladı: “Avrupa’da ve Dünyada tercih edilen bir tür. Marka haline gelmek çok kolay değil. Ama bir yerden başlamak lazım. Akademik çalışmaların bir an önce başlaması için hem Türkiye hem de yurt dışındaki gıda ile ilgili akademilerle iletişime geçip, fındığın kalitesinin ortaya konması lazım. Sonuçta fındığın kullanıldığı ürünün ambalajında, üretildiği yılın ve cinsinin mutlaka belirtilmesi sağlanacak. Bakanımız ilgili birimlere illetti. İnşallah önemli dönüşler alacağımıza inanıyorum.” Haber: Elif Varol


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar