Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘Tüm Dünya’ya Örnek Oluyoruz’

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Türkiye’de yaşanan afetler sonrası oluşan birlik ve beraberliğin tüm Dünya’ya örnek olduğunu söyledi.

‘Tüm Dünya’ya Örnek Oluyoruz’
12.12.2021 - 14:27
Güncelleme 12.12.2021 - 21:24
Özel Haber

AFAD’ın koordinasyon sağlama noktasında önemli bir görev üstlendiğinin altını çizen Yılmaz İçişleri Bakanlığı’nın terörle mücadele konusundaki özverisine de dikkat çekti.

AMANSIZ BİR MÜCADELE VERİYORLAR

AFAD’ın orman yangınları, depremler, sel felaketi ve su baskınlarına karşı amansız bir mücadele verdiğini kaydeden Ümit Yılmaz, AFAD koordinasyonunda afetlerin yaralarının daha hızlı ve kolay sarıldığını ifade ederek “Bizzat yakından takip ettiğimiz Rize'de, Artvin'de, Sinop'ta, Batı Karadeniz'de Düzce'de, Bartın'da, Kastamonu'da yaşanan sel felaketleri; Antalya, Adana, Mersin, Muğla illerimizde yaşanan orman yangınları ve birçok afet durumunda, vatandaşlarımızın zor günlerinde kamu kurum ve kuruluşlarının özverili çalışmalarının birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya sergilemesi bizleri gururlandırmıştır” dedi.

TERERLE MÜCADELEDE ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI

İçişleri Bakanlığı’na Jandarma Genel Komutanlığı’nın özellikle terörle mücadele konusunda önemli çalışmalar yürüttüğünü söyleyen Yılmaz “Yıldırım ve Eren Operasyonları, teröristlerin kırsal alanda etkinlik sağlamalarının önüne geçmiştir. Kar, kış, soğuk, sıcak demeden yürütülen bu operasyonlar neticesinde 2 bin 529 terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Kırsal alanda hâkimiyet sağlayamayan terör örgütü PKK/KCK militanlarının mağaraları başlarına yıkılmış, şehirlerde Emniyet teşkilatıyla sağlanan birliktelikle beraber terörist sayısının 170'ler civarına düşmesi sağlanmıştır” diye konuştu.

KAYYUMLAR CAN DAMARLARINI KESTİ

Teröre destek veren, kaynak ve eleman sağlayan belediyelere atanan kayyumların, terör örgütü PKK/KCK'nin can damarlarından birinin kesilmesini sağladığını ifade eden Yılmaz şöyle devam etti: “Kayyumlarla sadece örgüte üye sağlanmasının önüne geçilmemiş, bölgede bulunan halkın gerçek belediyecilik hizmetlerine kavuşması da sağlanmıştır. Kırsal alan ve kentte yapılan bu başarılı mücadele ve atanan kayyumlar derhâl semeresini vermiş, örgüte katılım sayıları 48'e kadar düşmüş, halk gece rahatlıkla sokaklarda dolaşmaya, terörden arındırılan bölgelere turistler akın etmeye ve halkımız şehir çevresinde piknik yapmaya, terör korkusuyla köylerini terk eden vatandaşlarımız köylerine dönmeye başlamıştır. Gazi Meclis kürsüsünde eli kanlı bebek katili terör örgütünün ve onun elebaşının propagandasının yapılmasıyla bu ülke için kollarını, bacaklarını, uzuvlarını feda eden gazilerimizin ve şehit yakınlarımızın yaraları her gün yeniden kanatılmıyor mu?” Haber: Elif Varol


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar