Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“AZ HASARLI OKULLAR BİR AN ÖNCE ONARILSIN”  

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz Milli Eğitim Bakan’ı Mahmut Özer’den az hasarlı okul binalarının bir an önce yenilenmesini istedi.

12.12.2022 - 13:26
Güncelleme 12.12.2022 - 13:27
Haber Merkezi

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul Bütçe Görüşmelerinde Düzce’nin sorunlarını tek tek sıraladı. Yılmaz eşsiz doğal güzellikleri ve kültürel mirasına rağmen Düzce’nin turizm gelirlerinden hak ettiği payı alamadığını belirtti. Yılmaz ayrıca Milli Eğitim Bakan’ı Mahmut Özer’den az hasarlı okul binalarının bir an önce yenilenmesini istedi.

Düzce’nin hem eşsiz doğal güzelliklere hem de zengin bir kültürel mirasa sahip olduğunu, ancak turizm gelirlerinden hak ettiği payı alamadığını söyleyen Yılmaz Yeşil Yol projesinin önemine dikkat çekerek “Özellikle yaylaların turizme kazandırılıp insanların doğa turizminden faydalanabilmesi için hazırladığımız ve Turizm Bakanlığımıza sunduğumuz Yeşil Yol Projesi turizm gelirlerimizin artmasının ilk adımı olacaktır” dedi.

Yılmaz Karadeniz’in önemli geçim kaynaklarından olan fındık ile ilgili Ticaret Bakanlığına sunulan Fındığın Markalaşması Projesi’ni yakından takip ettiklerini belirtti.  

Düzce’nin Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olduğunu vurgulayan Yılmaz giderilmesini bekledikleri sorunları da şöyle sıraladı: “İlimizin hâlâ çözülmeyi bekleyen bazı sorunları var. Bunların başında gelen hiç kuşku yok ki sürekli dile getirdiğimiz Yığılca-Düzce Yolu, Akçakoca-Karasu Yolu, Kuzey Batı Çevre Yolu ve sadece bizlerin değil, tüm Karadeniz Bölgesi'nin beklediği Karadeniz hızlı tren hattının projesinin yapılması ilimizin kalan küçük sorunlarından sadece birkaç tanesidir. Akçakoca Devlet Hastanesinin yer teslimi yapılmasına rağmen projesinin ve ihalesinin hâlâ yapılmamış olması Akçakocalı hemşerilerimizi üzmüştür.”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e 1999 depremi sonrası yıkılmayan okulların olduğunu hatırlatan Ümit Yılmaz az hasarlı okul binalarının da bir an önce yenilenmesini isteyerek “Birçok okulumuzu yeniledik geçmiş dönemde, sağ olun; sadece Düzce'de değil, Türkiye'de birçok okulu yenilediniz, güçlendirme de yapıldı birçok okulumuzda ama biz bu okulların özellikle yenilenmesini bekliyoruz” diye konuştu.

   


Editör: E. Varol
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz