Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CABOĞLU: 3 VEKİLE TALİBİZ

MHP olarak Düzce’de her zaman 3 vekile talip olduklarını söyleyen İl Başkanı İlhami Caboğlu “3 vekile talibiz. İnşallah önümüzdeki dönem MHP’nin dönemi olacak” dedi.

CABOĞLU: 3 VEKİLE TALİBİZ
7.11.2022 - 10:48
Güncelleme 7.11.2022 - 11:00
Özel Haber

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhami Caboğlu, Genel Merkezden aksi bir talimat gelmediği takdirde 2023 yılında yapılacak seçimlerde aday olmayacağını açıkladı. Düzce’de 68 köy gezdiklerini söyleyen Caboğlu seçmene verdikleri sözü tutarak sahadan hiç ayrılmadıklarını vurguladı. Caboğlu ayrıca Cumhur İttifakı’na olan teveccühün de kendilerini memnun ettiğini söyledi. 

“68 KÖY GEZDİK”

2018 yılında yapılan seçimlerin ardından sahadan hiç ayrılmadıklarını kaydeden İlhami Caboğlu, Köy Benim Köyüm programı kapsamında 68 köy gezdiklerini belirterek “Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatçı bir partidir. 2018 Haziran seçimlerinin sonrasında sahadan çekilmedik. Çünkü seçmene bu yönde söz vermiştik. Sizin gözünüz, kulağınız olacağız demiştik. Sayın milletvekilimiz Ümit Yılmaz köylerde ve ilçelerde dinlediğimiz tüm sorunları Meclise taşıdı. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda önce bölgesel toplantılar yaptık. Arkasından İl İl Anadolu programı hayata geçirildi. Akabinde İlçe İlçe Anadolu ve Köy Benim Köyüm programı kapsamında çalışmalarımızı yürüttük. Genel Merkezden 4 yetkili arkadaş geldi. Biz bu arkadaşları 2 gruba ayırdık. Kuzey, Batı, Güney, Doğu şeklinde 2 gün çalışma yaptık. 68 köy gezdik” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI’NA BÜYÜK DESTEK VAR”

Camboğlu, ekonomik gelişmelerin köylerde yaşayanlar tarafından yakından takip edildiğini, Cumhur İttifakı’na olan desteğin de her geçen gün arttığını kaydederek “Köylerde vatandaşlar bize ekonomik baskılardan haberdar olduklarını belirttiler ve ‘Sakın moralinizi bozmayın. Biz sizin yanınızdayız. Siz doğru yoldasınız” dediler. Buradan şöyle bir sonuç çıkartıyoruz. Özellikle Dünya’da yaşanan ekonomik buhranda Türkiye’nin dik duruşunu özellikle köylerdeki vatandaşlarımız yakından takip ediyor” diye konuştu.

“MİLLET İTTİFAKI YALAN HABERLERLE ALGI YARATIYOR”

Millet İttifakı’nın yalan haberler ile kamuoyunda yanlış algı oluşturduğunu savunan Caboğlu şöyle devam etti: “Şehir merkezinde Millet İttifakının yalan haberler ile kamuoyunda oluşturdukları algıdan sebep, bazı seçmenlerin yanılgıya düştüğünü görüyoruz. Ben Cumhurbaşkanımıza desteğin devam ettiğini net bir şekilde görüyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil noktasında MHP’nin çok güçlü olması gerektiğini bizlere söylüyorlar. Siyaset iddia işi. Biz MHP olarak her zaman Düzce’de 3 vekile talip olduk. Yine 3 vekile talibiz. İnşallah önümüzdeki dönem MHP’nin dönemi olacak.”

“2023’TE ADAY DEĞİLİM”

İlhami Caboğlu 2023 yılında yapılacak seçimlerde aday olmadığının altını çizerek “2023 yılı seçimlerinde aday değilim. Ancak siyasette çok bağlayıcı konuşmamak lazım. Bugün ben aday değilim derim ancak Ankara’dan aday olmam yönünde bir talimat alırsam bunu uygulamak durumundayım. Görev istenmez görev verilir” şeklinde açıklama yaptı. Haber: Elif Varol


Editör: E. Varol