Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“TERÖRİSTLERİ TÜRK ORDUSU TEMİZLEYECEK”

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada Irak ve Suriye’den teröristleri Türk ordusunun temizleyeceğini söyledi.

4.11.2022 - 12:08
Güncelleme 4.11.2022 - 12:17
Haber Merkezi

Yılmaz Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan rapora göre, PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG’nin 2021 yılında 221 çocuğu kaçırarak çocuk terörist yetiştirmek için silah altına aldığını kaydetti.

Kaçırılan çocukların terör eylemlerinde ön saflarda kullanıldığını söyleyen Yılmaz “Ailelerinden kaçırdığı çocukları ABD’den aldığı binlerce tır silahla donatan ve onları terör kamplarında ABD askerleri nezaretinde eğiten PYD/YPG kaçırdığı bu çocukları terör eylemlerinde en ön safta kullanmaktadır” diye konuştu.

Ümit Yılmaz PYD/YPG’nin Suriye ve Afrin’de 75 çocuğu katlettiğini dile getirerek “Ayrıca, Birleşmiş Milletler raporuna göre, 2021 yılında terör örgütü PYD/YPG’nin Suriye’de, 55’i Afrin’de olmak üzere 75 çocuğu katlettiği tespit edilmiş ve raporda yayınlanmıştır. Allah’ın izniyle sınırlarımız içinde sayıları neredeyse tek haneye düşürülen teröristlerden Irak ve Suriye’yi temizlemek de ülkemizin güvenlik güçlerine kalacaktır diyorum” dedi.

 


Editör: E. Varol
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz