Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ŞEHİDİN VASİYETİNİ YERİNE GETİRECEKLER

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, şehit asker Yusuf Ataş’ın vasiyetini yerine getirmek için harekete geçtiklerini söyledi.

ŞEHİDİN VASİYETİNİ YERİNE GETİRECEKLER
3.10.2022 - 11:52
Haber Merkezi

Şehit Piyade Astsubay Yusuf Ataş, şehit olmadan önce çektiği videoda vasiyet bırakarak ‘Lösemili bir kız çocuğunun hayatı boyunca tüm masraflarını karşılayın’ dedi. MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, şehit asker Yusuf Ataş’ın vasiyetini emir telakki ettiklerini ifade ederek “Biz MHP Düzce teşkilatı olarak lösemi hastası bir kız çocuğumuzun hayatı boyunca tüm masraflarını üstleneceğiz. Bunun için harekete geçtik” dedi.

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düşen Piyade Astsubay Yusuf Ataş’ın vasiyetini içeren görüntüler ortaya çıktı. Ataş vasiyetinde lösemili bir kız çocuğunun hayatı boyunca tüm masraflarının karşılanmasını ve bayramlarda anne ile babasının ziyaret edilerek ellerinin öpülmesini istedi.7

Ataş’ın çektiği görüntüde, “Benim vasiyetim. Hayattan en çok istediğim şey, bir tane kız çocuğum olsun istiyorum. Eğer ölürsem bir tane lösemili kız çocuğunun hayatı boyunca tüm masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Bir de bayramda gidin annemim babamın elini öpün” ifadeleri yer aldı.

Şehit askerin vasiyeti üzerine MHP Düzce İl Teşkilatı harekete geçti. MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu yaptığı açıklamada “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve ebediyen yaşaması için canından vazgeçerek operasyon bölgesine giden ve giderken şehit olacağını bilen bir askerimiz Piyasa Astsubay Yusuf Ataş’ın çektiği videoyu hem gözyaşları hem gururla izledik. Şehit olacağını bile bile kendi canından önce vatanı ve bir kız çocuğunu düşünen şehidimize ne yapsak az gelecektir. Ancak biz şehidimizin vasiyetini emir telakki ettik. Boynumuzun borcu bildik. MHP Düzce teşkilatları olarak harekete geçtik. Lösemi hastası bir kız çocuğumuzu tespit ederek tüm hayatı boyunca masraflarını karşılayacağız. Kendi canından önce vatanı ve bir lösemi hastası insanı düşünen şehidimize Allah’tan rahmet, tüm ülkemize başsağlığı diliyor ve diyoruz ki ‘Gözün arkada kalmasın şehidim” dedi.


Editör: E. Varol