Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“Esnafın beklentisi Can Suyu Kredisi”

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz esnafların sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı. Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Yılmaz, esnafların en büyük beklentisinin geçmiş sicile bakılmadan verilecek can suyu kredisi olduğunu söyledi.

30.03.2022 - 14:03
Güncelleme 30.03.2022 - 14:03
Özel Haber

Esnafların ayakta kalma mücadelesi verdiğine dikkat çeken Yılmaz “Ülkemizde bulunan 2 milyon 50 binin üzerinde esnaf iş yerlerinde hayat mücadelesi vermektedir. Esnaflarımızın devletimize yük olmadan faaliyet göstermesi bir yana milyonlarca istihdam sağlayarak devletimize destek olmaktadırlar ancak son yıllarda yaşanan pandemi sürecinin sonucunda tüm dünyayla birlikte ülkemizi de içine alan ekonomik daralma esnafımıza darbe üzerine darbe vurmaktadır” diye konuştu.

Ümit Yılmaz en büyük beklentinin geçmiş sicile bakılmadan verilecek can suyu kredisi olduğunu kaydederek “Enerji maliyetlerinde yaşanan artış bir yana işçilik ücretlerindeki artış ve BAĞ-KUR primlerinde yaşanan artış, esnafımızı sattığı malı yerine koyamaz hâle getirmiştir. Hükûmetimiz her ne kadar dönem dönem yapılandırma ve kredilerle esnafımızı rahatlatmaya yönelik tedbirleri devreye soksa da biri bitmeden diğeri başlayan küresel gelişmeler yeni tedbirler alınmasını gerekli kılmaktadır. Esnafımızın şu dönemde en büyük beklentisi geçmiş siciline bakılmadan kendisine verilecek olan can suyu kredisidir” diye konuştu.


Editör: E. Varol
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz