Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"TÜRKİYE RAHATSIZ ETMEYE DEVAM EDECEK"

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz Dışişleri ve Millî Savunma Bakanlıklarının Finlandiya ve İsveç'le yapılacak üçlü görüşmeleri "Anlamı kalmadı" diyerek iptal etmesini desteklediklerini söyledi. Yılmaz Türkiye’nin büyümeye ve küresel etkinliğinden hoşlanmayanları rahatsız etmeye devam edeceğini vurguladı.

26.01.2023 - 13:14
Haber Merkezi

Yılmaz, Kur’an-ı Kerim’i ve Türk devlet adamlarını hedef alan saldırılara Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda tepki gösterdi.
Yılmaz, özgürlük kisvesi altında yapılan eylemleri faşizm olarak değerlendirerek “Batılı ülkelerde özgürlük kisvesi arkasına sığınarak Müslümanların kutsal kitabı Kuran-ı Kerim'e ve Türk devlet adamlarına yönelik faşistçe eylemler ve saldırılar artmıştır. Rusya korkusu nedeniyle kapımıza gelip NATO'ya girmek için icazet dilenenlerin ülkemiz ve inançlarımız aleyhine bu tür faşist eylemlere izin vermesi bu ülkelerin müttefik ruhundan anlamadıklarının en büyük göstergesidir” dedi. 

Finlandiya ve İsveç'le yapılacak üçlü görüşmelerin iptalini desteklediklerinin altını çizen Yılmaz “Dışişleri Bakanlığımızın ve Millî Savunma Bakanlığımızın Finlandiya ve İsveç'le yapılacak üçlü görüşmeleri "Anlamı kalmadı." diyerek iptal etmesini destekliyoruz. Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemiyle beraber artan bölgesel ve küresel etkinliğinden ve şahsiyetli tavrından rahatsız olan bu ülkelere şunu söylemek istiyorum: Ülkemiz gücünü daha fazla arttıracak, sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz