Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Sistem Düzce’ye kurulacak mı?

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, her yıl su taşkınları ile maddi ve manevi bir çok kayıp yaşayan Düzce’ye Taşkın Erken Uyarı Sisteminin kurulup kurulmayacağını sordu. 

Sistem Düzce’ye kurulacak mı?
8.04.2022 - 14:56
Haber Merkezi

Ümit Yılmaz Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından yazılı olarak yanıtlanması talebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına bir soru önergesi sundu. 

Yılmaz önergesinde Taşkın Erken Uyarı Sistemi kurulacak iller arasında Düzce’nin olup olmadığını sorarak “Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün geliştirmiş olduğu proje kapsamında Karadeniz'de taşkın riski bulunan yerleşim yerlerindeki dere yataklarına Taşkın Erken Uyarı Sistemi dahilinde radar sensörlü seviye gözlem istasyonu kurulacağı açıklanmıştır.

Bu kapsamda bahse konu olan Taşkın Erken Uyarı Sistemi hangi illerde ne zaman faaliyete geçecektir? Her yıl su taşkınları ile maddi ve manevi birçok kayıp yaşayan Düzce iline Taşkın Erken Uyarı Sistemi kurulması planlanmakta mıdır? Düzce iline Taşkın erken uyarı sistemi kurulması planlanmakta ise bunun sebebi nedir?” dedi.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar