Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Gübre Fiyatları Geri Çekilmeli

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz,  TBMM Genel Kurulu'nda gübre fiyatlarındaki artışı gündeme getirdi. Yılmaz , yüzde yüz ellinin üzerine yükselen gübre fiyatlarının geri çekilmesi gerektiğini vurguladı. 

Gübre Fiyatları Geri Çekilmeli
17.03.2022 - 18:34
Haber Merkezi

  MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada  çiftçinin yoğun gübre kullandığı bu aylarda gübre fiyatlarının geri çekilmesi gerektiğini savundu.

Ümit Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Gübre fiyatlarında tüm dünyada yaşanan artış ülkemizi de etkisi altına almış, fiyatlar geçen yıla nazaran yüzde 150'nin üzerinde yükselmiştir. Çiftçilerimizin en fazla gübre kullandığı dönem olan mart-nisan ayındaki bu yükseliş, geçen yıl hasat yapan çiftçimizin tarlaya gübre atmasını zorlaştırmaktadır. 

Çiftçimize verilen destekleme miktarı önemli bir rakam olsa da son dönemde yaşanan girdi maliyetlerinin oldukça altında kalmıştır. Ülkemizin tarımsal üretim miktarının düşmemesi ve bu yıl yaşanacak küresel gıda fiyatlarındaki artıştan vatandaşlarımızın en alt seviyede etkilenmesi için gübrede uygulanan sübvansiyon miktarı artırılmalı, bilhassa mart-nisan ayı gibi çiftçimizin yoğun gübre kullandığı bu aylarda fiyatlar geri çekilmelidir.” 


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar